21:33 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Välisuudised
lühendatud link
1930

USA Esindajatekoda kiitis heaks Pentagoni eelarve, mis eeskätt kätkeb ametkonna jaoks keeldu teha koostööd Rosoboronekspordiga

TALLINN, 9. märts — Sputnik. Dokument kehtivusarvestusega 2017. aasta septembri lõpuni näeb ette eraldada sõjalisteks vajadusteks 578 miljardit dollarit. Selle poolt hääletas 371 kongresmeni, vastu oli 48, vahendas RIA Novosti.

„Mitte midagi neist vahenditest ei tohi kaitseministeeriumi poolt kasutada lepingute sõlmimiseks Rosoboronekspordiga," on öeldud eelnõus. Selles on sätestatud, et piirang peab jääma kehtima selle ajani, kuni Venemaa suurettevõte „ei lõpeta hävitusrelvade tarneid Süüria valitsusele ning kuni Vene relvajõud Krimmist ei lahku".

Pentagoni pealik võib üritada seda määrust muuta, juhul kui pärast konsultatsioone riigisekretäri ja riikliku luureteenistuse ülemaga jõutakse otsusele, et selline koostöö vastab ameeriklaste huvidele. Samuti peab ta veenma selles Kongressi vastavat erikomisjoni.

Ameerika parlamendisaadikute otsust kommenteerides teatati Rosoboronekspordist, et uutest piirangutest juttu ei ole. Ettevõtte esindaja andmete kohaselt kehtestati koostöökeeld juba ammu ja seda pole tühistatud.

„Täna meenutame seda täpsustuse korras, kuna USA-s kinnitati Pentagoni rahastuskava 2017. aasta sügiseni," selgitati RIA Novostile Rosoboronekspordis.

Tagid:
keeld, koostöö, Rosoboroneksport, Pentagon, kongress, Venemaa, USA

Peamised teemad