15:34 02. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1968
  • RUB90.7837
Välisuudised
lühendatud link
2521

Neljapäeval Minskis peetud nõupidamisel seoses niinimetatud „dekreediga parasiitidest" teatas Lukašenka, et riigiametnike sugulased ei tohi maksta „lõivu parasiitlusele" ja töötamisest kõrvale jääda

TALLINN, 10. märts — Sputnik. „Kui naine või armuke on haige — hakkame ravima. Kui nad suudavad tööd teha, siis korraldage nende tööleasumine," teatas president, lisades, et seni veel ei taha ta konkreetseid nimesid nimetada, vahendas RIA Novosti.

Lukašenka käskis talle selle nõudmise täitmisest pärast esimest aprilli ette kanda.

2015. aasta aprillis allkirjastas Valgevene president niinimetatud „dekreedi parasiitidest", mille kohaselt vabariigis elavad mittetöötavad ja üle poole aasta makse mitte maksnud töövõimelised kodanikud peavad igal aastal tasuma riigilõivu 20 baasühiku ulatuses (üle 200 dollari).

21. veebruari seisuga esitatud andmete kohaselt on riigi maksuasutused väljastanud kodanikele ligi 470 000 teatist nõutava maksusumma kohta, tasunud on selle üle 54 000 inimese. Viimased kolm nädalat on Minskis ja teistes suurlinnades toimunud sanktsioneerimata protestiaktsioonid selle dekreedi vastu, korraldatuna Valgevene opositsiooni esindajate poolt.

Tagid:
sugulane, riigiametnik, lõiv, dekreet, Aleksandr Lukašenka, Valgevene

Peamised teemad