19:42 21. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Välisuudised
lühendatud link
Meedialahingud (290)
9774

Balti riikide võimud on Sputniku seaduslikku tegevust korduvalt piiranud

TALLINN, 16. märts — Sputnik. Agentuuri Sputnik ja telekanali RT peatoimetaja Margarita Simonjan rääkis intervjuus agentuurile RNS probleemidest, millega tuleb Sputnikul kokku puutuda Balti riikides ja sellest, kuidas eriteenistused jälgivad tema töötajate kõnesid ja loevad nende posti, edastas RIA Novosti.

Tema sõnul kutsutakse ühes Balti riigis Sputniku tööintervjuul käinud inimesi "kohalikku KGB-sse ja korraldatakse neile seal ülekuulamisi".

"Uuritakse, miks te seal käisite, küsitakse, kas kavatsete äkki oma kodumaa reeta. Kas te kujutate ette, kui meil selline asi toimuks? Kujutate ette, kui meil läheksid inimesed "Vabadusraadiosse" (Raadio Vaba Euroopa venekeelne väljaanne — toim.) tööle ja järgmisel päeval helistaks neile polkovnik ja hakkaks küsimusi esitama. See on hullem, kui nõukogude ajal — kusjuures meil seda pole neil aga on. Nüüd tuleks veel küsida, kas Nõukogude Liit on neile nurjatusi õpetanud või vastupidi," rääkis Simonjan.

Ta täpsustas, et meediaettevõtte töötajate sisekirjavahetuse materjale satub tihtipeale RT konkurentide käsutusse ja selline asi ei saa kuidagi juhtuda ilma eriteenistuste osavõtuta.

"Kuidas saab meie konfidentsiaalse kirjavahetuse materjal, mida kunagi ega kusagil avaldatud pole, äkki ilmuda mingis Lääne väljaandes, mis on tuntud oma koostöö poolest eriteenistustega? Meie saame sellest aru nii, et materjale on neile lekitatud. Meie saame aru, et see, nagu meil öeldakse, piece of information sai konkreetses väljaandes ilmuda ainult juhul, kui selle lekitasid sinna eriteenistused," selgitas Simonjan.

"Kui ma räägin ükskõik millise telefoniga, kirjutan midagi, siis ma tean, et me pole seal kahekesi, ega isegi kolmekesi ega võibolla isegi mitte viiekesi," lisas ta.

Balti riikide võimud on Sputniku seaduslikku tegevust korduvalt piiranud. Nii keeldus Eesti kaitseministeerium 6. oktoobril 2016 akrediteerimast portaali Sputnik Eesti Ukraina kaitseminister Stepan Poltoraki ja teiste ametiisikute pressikonverentsile.

2016. aasta kavadel blokeeriti Sputnik Latvia ".lv" domeenialal. Domeenihalduri ametliku kirja kohaselt on ""sputniknews.lv" kasutamine "Euroopa Nõukogu määruse, mis käsitleb piiravaid meetmeid seoses Ukraina territoriaalset terviklikkust, suveräänsust ja sõltumatust kahjustava või ohustava tegevusega" rikkumine".

Teema:
Meedialahingud (290)
Tagid:
KGB, Sputnik, RT, peatoimetaja, Simonjan, Margarita Simonjan, Balti riigid

Peamised teemad