20:26 19. Juuli 2018
Kuula otse
  • USD1.1588
  • RUB73.5585
Illustratiivne foto

Venemaa ostab Mehhikolt veiseliha kogu ekspordimahu koguses

© Flickr / NefcoNordic
Välisuudised
lühendatud link
3030

Venemaa ja Mehhiko saavutasid eelkokkuleppe Mehhiko liha ostmiseks osas vastukaubana nisu tarnimisele

TALLINN, 17. märts — Sputnik. Mehhiko põllumajandusminister José Eduardo Calzada Rovirosa teatas, et Venemaa tahab osta Mehhikolt veiseliha koguses, mis vastab riigi aastaekspordile — 300 tuhat tonni, teatas RIA Novosti.

2015. aastal eksportis Mehhiko 161 tuhat tonni veiseliha 1 091 miljardi dollari väärtuses, põhiliselt USA-sse ja Jaapanisse. Mehhiko veiseliha kogutoodang oli 1,8 miljonit tonni. Rovirosa hinnangul võiks riik suurendada eksporti veel 270 tuhande tonni võrra. Teisipäeval ütles ta, et Mehhiko kavatseb oma eksporti laiendada, naasta Venemaale ja tugevdada oma positsioone Euroopa Liidus.

Veebruaris saavutasid Venemaa ja Mehhiko eelkokkuleppe Mehhiko liha ostmiseks osas vastukaubana nisu tarnimisele. Mehhiko rahvusliku põllumajandustoodangu kvaliteedi ja ohutuse ameti juht Enrique Sanchez Cruz teatas agentuurile RIA Novosti, et kõne all on 200-400 tuhande tonni liha müük Venemaale.

"Meil on plaanis avada põllumajandusministeeriumi esindus Venemaal — riigis, mis tegi Mehhikole ettepaneku müüa 300 tuhat tonni veiseliha, see tähendab koguses, mis vastab meie riigi aasta ekspordimahule," ütles Mehhiko põllumajandusminister José Eduardo Calzada Rovirosa neljapäeval antud pressikonverentsil.

Ta märkis samuti, et Mehhiko alustab Venemaa võimudega läbirääkimisi nisu ja teiste teraviljade ostmiseks.

Venemaa põllumajandustoodangu ohutuse järelevalve amet (Rosselhoznadzor) piiras detsembris 2012 liha importi Brasiiliast, Mehhikost, Kanadast ja USA-st seoses loomade lihasmassi kasvu stimuleeriva kasvuhormooni raktopamiini sisaldusega. See toidulisand on keelatud 160 riigis, sealhulgas Euraasia majanduskoostööorganisatsiooni ja Euroopa Liidu liikmesriikides.

Tagid:
põllumajandus, eksport, liha, Mehhiko

Peamised teemad