12:44 26. Aprill 2018
Tallinn+ 5°C
Kuula otse
Ohtlik viirus on tabanud Venemaa sularahaautomaate, illustratiivne foto

Venemaa sularahaautomaate on tabanud ohtlik viirus

© Sputnik / Наталья Селиверстова
Välisuudised
lühendatud link
3322

Venemaal on esile kerkinud uut tüüpi viirus, mis ründab pangaautomaate

TALLINN, 20. märts — Sputnik. Nagu allikad väljaandele kõnelesid, said nad läinud nädalal krediidivaldkonda ohustavate küberrünnakute seire- ja reageerimiskeskuse (FinCert) ringkirja, kus on kirjeldatud häkkerite uut ründeviisi, kirjutab RIA Novosti viitega väljaandele Kommersant. Viirus ei ole suunatud klientide kontodel oleva raha, vaid vahetult pangaautomaadis oleva raha vastu: teatud kindla koodi sisestamisel annab nakatatud seade välja kõik sealsed suured kupüürid.

Viirusel ei ole failikujulist kandjat, seetõttu ei tunne viirusetõrjeprogrammid teda ära. Pangaautomaadi operatiivmälus võib ta püsida piiramatu aja. Venemaal avastati säärane petuskeem esmakordselt, kuigi teistes riikides on samalaadseid viirusi juba teada. Märgitakse, et nakatatud on olnud suurima pangaaautomaatide tootja NCR-i seadmed, seetõttu võib oht ähvardada mis tahes panga sularahaautomaati.

Seni ei ole lihtsat ja tõhusat meetodit selle viirusega võitlemiseks leitud. Väljaande usutletu sõnul võib see viirus operatiivmälust kaduda seadme algsätete taaskäivitamisel, kuid see on pangaautomaadile kahjulik ja võtab aega, mis tähendab, et toimingut pole võimalik sooritada klientidele tähelepandamatult. Seetõttu jääb pankuritel esialgu üle pangaautomaadid varguste puhuks kindlustada, ehkki selline asjakäik on ilmselt ainult vesi petturite veskile, öeldakse artiklis.

Tagid:
kood, pangaautomaat, sularaha, viirus, Venemaa

Peamised teemad