21:45 25. September 2017
Tallinn+ 16°C
Kuula otse
Ukraina kehtestas sanktsioonid Krimmi külastanud Euroopa saadikute vastu, illustratiivne foto

Ukraina kehtestas sanktsioonid Euroopa saadikute vastu

© Sputnik / Владимир Сергеев
Välisuudised
lühendatud link
2812

Ukraina julgeolekuteenistus võttis vastu otsuse kehtestada piirangumeetmed Euroopa saadikute suhtes, kes sooritasid kolmepäevase külaskäigu Krimmi

TALLINN, 20. märts — Sputnik. Sellest kirjutas Facebookis Ukraina Julgeoletuteenistuse pressisekretär Olena Gitljanska. Ta märkis, et piirangud kehtestatakse nelja Serbia kodaniku ja ühe Tšehhi kodaniku suhtes, kes „ebaseaduslikult viibivad Krimmi territooriumil", vahendas RIA Novosti.

Euroopa ja Ukraina poliitikute delegatsioon saabus Krimmi kolmepäevasele visiidile
© Sputnik / Константин Чалабов

„Ukraina Julgeolekuteenistus langetas otsuse keelata neil Ukrainasse siseneda tähtajaga viieks aastaks," kirjutas ukrainlaste julgeolekuteenistuse esindaja, lisades, et informatsioon Ukraina kodanike osalusest selles delegatsioonis ei ole seni kinnitust leidnud.

Krimmi jõudis kohale delegatsioon, mille koosseisu kuuluvad Euroopa Parlamendi saadikud ning poliitikud Euroopa Liidu, SRÜ ja Ladina-Ameerika riikidest. Nende külaskäik poolsaarel kestab kuni 21. märtsini.

Krimmi saabunud Ukraina poliitikute nimed jäetakse nende ohutuse huvides avalikustamata, teatas Riigiduuma rahvusasjade komisjoni aseesimees Ruslan Balbek. „Tänasel päeval võib Ukraina poliitiku sõit Krimmi osutuda enesetapuks selle sõna otseses tähenduses," sõnas Balbek.

Tagid:
sanktsioonid, julgeolekuteenistus, Serbia, Ukraina, Krimm

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Psühhoterapeut Vladimir Kukk rääkis portaali Sputnik Eesti lugejatele, kuidas käituda, kui olete osutunud netikurikaelte ohvriks, ja kuidas edaspidist kiusamist vältida.

  6
 • EL toidab Lätit riknenud toiduainetega, illustratiivne foto

  Oleme need, mida sööme. Õigemini need, mille ära seedisime ja alles jäi. Selles mõttes toimub Baltimaades pärast Euroopa Liitu astumist alati midagi uskumatut. Mis on ka ilmselge

  47
 • Udmurditar Mush Nadi

  Vähemusrahvuse nädala lõpuüritusel kohtus portaal Sputnik Eesti udmurditari, Valgetähe V klaasi teenetemärgi kavaleriga, sõnastuse kohaselt „kirjaniku ja tõlkijaga, kes on andnud panuse udmurdi-eesti kultuurisidemete arendamisse“

  26