02:47 18. Oktoober 2019
Kuula otse
  • USD1.1113
  • RUB71.1371
Valgevenes vahistati mässulised võitlejad, illustratiivne foto

Valgevenes vahistati Leedu ja Poola kaudu rahastatud partisanid

© Sputnik / Андрей Стенин
Välisuudised
lühendatud link
10065

Aleksandr Lukašenka teatas kümnete sõdalaste vahistamisest, kes valmistasid Valgevenes ette provokatsioone, ja ühtlasi „vahelduva eduga" sooritatud katsetest vabariiki relvi smugeldada

TALLINN, 21. märts — Sputnik. Valgevene president Aleksandr Lukašenka teatas mitmekümne relvastatud isiku kinnipidamisest, kes valmistasid ette provokatsioone riigis. Nende tegevust rahastati välismaalt, raha liikus muuhulgas Poola ja Leedu kaudu, teatab Sputnik Valgevene.

Selle avalduse tegi Lukašenka Mogiljovis kohtumisel ettevõtte Kronospan töökollektiiviga. „Just neil tundidel pidasime me kinni paarkümmend võitlejat, kes valmistasid ette relvastatud provokatsioone," lausus president.

„On selgunud, et nad tegutsesid eraldi gruppidena ega maganud sugugi, vaid valmistusid ja varitsesid sobivat juhust. Me oleme vahistanud mitukümmend meest (ma ei pea silmas mitte neid maskidega anarhiste autobussides), kes harjutasid laagrites relvakasutamist. Muide, üks sellistest laagritest paiknes Bobruiski ja Assipovitši lähedal. Ülejäänud treeninglaagrid asuvad Ukrainas ja  minuteada kas Leedus või Poolas (ma ei saa kindlalt väita, kuid kusagil sealkandis)," ütles Lukašenka.

Tema sõnul liikusid  treeninglaagrite ülalpidamiseks ja provokatsioonide ettevalmistamiseks vajalikud rahavood läbi Poola ja Leedu. Võitlejate kavatsusest õnnestus teada saada välismaal elavatele valvsate Valgevene kodanike abiga.

„Aitäh, et on olemas tõelisi valgevenelasi, kes ise välismaal — Euroopa Liidus — elabades meid hoiatasid. Üks naisterahvas tuli saatkonda ja teatas, et valmistatakse ette provokatsiooni. Hakkasime asja uurima ja jõudsime tõepoolest väga huvitavate asjadeni," ütles Valgevene president.

Tema sõnul uurivad õiguskaitseorganidel praegu, kust tuli raha, kes tegeles ettevalmistustega, millistest riikidest on pärit need inimesed. Täpsemat teavet Lukašenka ei avaldanud ja lubas jagada avalikusele rohkem infot edaspidi.

Tagid:
treeninglaager, provokatsioon, rahastamine, vahistamine, mässulised, Aleksandr Lukašenka, Poola, Valgevene, Leedu

Peamised teemad