04:05 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1787
  • RUB89.9825
Välisuudised
lühendatud link
Meedialahingud (290)
2822

EL riikide võimud on agentuuri Sputnik seaduslikku tegevust varem korduvalt piiranud

TALLINN, 31. märts — Sputnik. Slovaki infoagentuur TASR teatas päev pärast teabeagentuuri ja raadioga Sputnik lepingu allkirjastamise avalikustamist sama lepingu lõpetamise protseduuri käivitamisest.

Uudis lepingu lõpetamisest ilmus pärast seda, kui Slovaki parlamendi kultuuri- ja meediakomitee kutsus oma istungile agentuuri TASR direktori, et too selgitaks Sputnikuga tehtava koostöö sisu ja eesmärki. Samaaegselt hakkasid teised Tšehhi ja Slovaki meediaväljaanded TASR'i massiliselt süüdistama lepingu sõlmimises "kremlimeelse agentuuriga".

Sputnik pressiteenistuse kommentaar: "On selge, et EL eemaldub järjekindlalt sõnavabadusest ja püüab kehtestada allikate diktaati. TASR juhtkond näitas sellega veelkord, et just võimud otsustavad, kellega peab meedia Slovakkias sõprust pidama ja kellega vaenujalal olema."

On oluline märkida, et Sputnikuga sõlmitava lepingu ettevalmistamise ajal ei kahelnud TASR juhtkond sekunditki Sputniku usaldusväärsuses ega professionaalsuses. Selle kinnituseks on agentuuri TASR peatoimetaja Jaroslav Rezniku sõnad, kes koostöölepingu läbirääkimiste ajal teatas, et "TASR'il on alati hea meel koostöö üle usaldusväärse välismaa meediaga".

EL riikide võimud on agentuuri Sputnik seaduslikku tegevust varem korduvalt piiranud. 2016. aasta novembris võttis Euroopa Parlament vastu resolutsiooni "ELi strateegiline kommunikatsioon vastusammuna tema vastu suunatud kolmandate osapoolte propagandale", mille eesmärgiks on piirata selliste meediaväljaannete nagu Sputnik tegevust.

Lisaks takistavad Sputnik tegevust aktiivselt Balti riigid. Nii blokeeriti 2016. aasta kavadel Sputnik Latvia domeenialal ".lv", väidetavalt Euroopa Nõukogu Ukraina territoriaalset terviklikkust, suveräänsust ja sõltumatust kahjustavat või ohustavat tegevust piiravaid meetmeid käsitleva määruse rikkumise tõttu.

Selle aasta veebruaris sai teatavaks, et Eesti eriteenistused on soovitanud riigiteenistujatel keelduda suhtlusest portaali Sputnik töötajatega.

Veebruari viimasel päeval sai uudisteportaal Sputnik Eesti ametliku kirja Balti uudisteagentuuri BNS (Baltic News Service) juhatuse liikmelt Kalev Korv'ilt teatega, et BNS lõpetab erinevate seisukohtade tõttu Sputnikuga alates 1. märtsist 2017 ühepoolselt infoteenuste edastamise lepingu.

Sputnik (sputniknews.com) on uudisteagentuur ja raadio multimeedia esindustega kümnetes riikides. Sputnik haldab võrgulehti enam kui 30 keeles, analoog- ja digitaalraadiot, mobiilirakendusi ja kontosid sotsiaalvõrgustikes. Sputnik ööpäevaringsed uudistevood ilmuvad inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

Teema:
Meedialahingud (290)
Tagid:
TASR, Sputnik Eesti, Sputnik, Euroopa Parlament, Slovakkia

Peamised teemad