14:46 28. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Välisuudised
lühendatud link
Eurovision 2017 (26)
6141

Euroopa Ringhäälingute Liidu peadirektor avaldas kahetsust, et Eurovisiooni kasutatakse poliitilisteks võimumängudeks

TALLINN, 1. aprill — Sputnik. Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) peadirektor Ingrid Deltnere teatas, et Ukraina suhtes võidakse rakendada karistusmeetmeid Venemaa esindaja Julia Samoilovale seatud keelu eest Ukrainasse siseneda, teatas portaal Inosmi viitega Ukraina väljaandele Glavred.

Deltnere ütles, et ta peab läbirääkimisi Ukraina peaministri Volodõmõr Groismaniga ja presidendi Petro Porošenkoga. EBU taotleb seda, et Ukraina lubaks Samoiloval Kiievis esineda ja kehtestaks sisenemiskeelu alles pärast konkursil esinemist.

Deltnere on ühtlasi ametlikult teavitanud Ukraina võime, et mõned riigid kavatsevad Ukraina Julgeolekuteenistuse keelu tõttu Julia Samoilovat Ukrainasse lubada loobuda 2017. aasta Eurovisioonil osalemisest. Sellest on teada andnud lauluvõistluse uudiseid valgustav veebiportaal oikotimes.com.

Tuletame meelde, et Ukraina Julgeolekuteenistus keelas Julia Samoiloval kolme aasta vältel Ukrainat külastada. Säärase otsuse põhjuseks oli lauljatari kontsert Krimmis 2015. aastal.

Deltnere avaldas kahetsust, et Eurovisiooni kasutatakse poliitilisteks võimumängudeks. Tema meelest peab Eurovisiooni lauluvõistlus inimesi rõõmustama ja ühendama, aga mitte neid üksteise vastu häälestama. 

Kui otsust Samoilova osalema lubamiseks lähimal ajal vastu ei võeta, ähvardavad Ukrainat sanktsionid kuni ajutise väljaarvamiseni Eurovisioonist.

Euroopa Ringhäälingute Liidust tehti Venemaa Pervõi Kanalile ettepanek korraldada telesild, mille vahendusel tehakse otseülekanne Venemaa esindaja Julia Samoilova esinemisest Eurovisiooni lauluvõistlusel Kiievis. 23. märtsil lükkas Venema Pervõi Kanal selle ettepaneku tagasi.

Meenutame, et eelnevalt väitis konkursi korralduskomitee esimees, et Venemaa ei olnud algselt huvitatudki 2017. aasta Eurovisioonil osalemast.

Teema:
Eurovision 2017 (26)
Tagid:
karistusmeetmed, poliitika, sissesõidukeeld, Eurovisioon, EBU, Julia Samoilova, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad