01:32 19. Märts 2019
Kuula otse
 • USD1.1349
 • RUB72.9217
Süürias hukkus mürkgaasirünnakus ligi 60 inimest

Süürias korraldati keemiarünnak

© REUTERS / AMMAR ABDULLAH
Välisuudised
lühendatud link
USA raketirünnak Süüria õhujõudude baasile (14)
11031

Süüria loodeosas mässuliste alal sai teisipäeva hommikul sõjalennukite arvatavas keemiarünnakus surma 58 inimest, sealhulgas mitu last

TALLINN, 4. aprill — Sputnik. Opositsioon süüdistab valitsusvägesid ja nõuab ÜRO uurimist, vahendas ERR.

Vabaühenduse Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus andmeil hukkusid inimesed Idlibi provintsi Khan Sheikhuni linnas mürkgaasist tingitud lämbumise tõttu. Lisaks oli veel kümnetel inimestel hingamishäireid ja muid sümptomeid.

Süüria riigimeedia süüdistas mässulisi mürkgaasi kasutamises Aleppos
© Sputnik / Илья Питалев

Pommitati ka haiglat, kus arstid kannatanutele abi andsid, ütles AFP korrespondent. Tabamuse sai hoone sissepääs, kustkaudu keemarünnakus kannatanuid haiglasse vastu võeti.

Süüria mässulised kasutasid Aleppos mürkgaasi möödunud aasta sügisel, vahendas Sputnik Eesti. Mässulised olid tulistanud valitsusvägede kontrolli all olevatesse Aleppo linnaosadesse mürkgaasi sisaldanud mürske, mistõttu vajasid kümned inimesed arstiabi.

Riiklik uudisteagentuur SANA teatas tookord, et 35 inimest kannatas "lämbumise käes" pärast seda, kui "mürkgaasiga" mürsud tabasid Dahiyet al-Assadi ja Hamdaniyeh' linnaosa.

Aleppo ülikoolihaigla juhataja Ibrahim Hadid ütles riigitelevisioonis, et "36 inimest, nende seas tsiviilisikud ja võitlejad, said kannatada, hingates sisse terroristide kasutatud toksilist kloriingaasi".

Kloriini kasutamine relvana on keelatud keemiarelvade vastase konventsiooniga, millega Süüria liitus 2013. aastal.

Teema:
USA raketirünnak Süüria õhujõudude baasile (14)
Tagid:
keemiarünnak, haigla, hukkunud, mürkgaas, lapsed, ÜRO, Süüria

Peamised teemad

 • Kontrollimatu e-valimissüsteem

  Vaevalt on Eesti järjekordsel demokraatia pidupäeval päike õhtusse laskunud, kui e-valimisi tabab uus kriitikalaviin. Mitmete IT-spetside arvates poleks mingi raketiteadus e-valimisi läbipaistvamaks muuta, et sealtkaudu kriitikutelt argumente ära võtta. Samas väidavad e-valimiste vaatlejad, et seda ei taheta teha, sest praegune kontrollimatu e-valimiste süsteem teenib vigade, et mitte öelda e-manipulatsioonide varjamise huve.

  70
 • Krimm - viis aastat Venemaa koosseisus, illustreeriv foto

  Viis aastat, mis on möödunud Krimmi taasühinemisest Venemaaga, on elu poolsaarel kardinaalselt muutnud. Sellest, kuidas Krimm Venemaa rüppe naasis, mida on viie aastaga saavutatud ja mispärast võib tema eeskuju Euroopale ja Baltimaadele kasulik olla, on juttu Sputnik Eesti artiklis.

  64
 • Vene Föderatsiooni saatkonna hoone

  Vene Föderatsiooni saatkond Eesti Vabariigis mõistab teravalt hukka mõnitavad antisemiitlikud avaldused Eesti pearabi S. Koti suhtes.

  46