09:28 27. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0975
  • RUB77.7494
Välisuudised
lühendatud link
Plahvatus Peterburi metroos (15)
5831

Peterburi metroos eile toimunud plahvatuse korraldamises kahtlustatakse kirgiisi päritolu Vene kodanikku

TALLINN, 4. aprill — Sputnik. Kõrgõzstani julgeolekuteenistus teatas, et mees, keda Vene võimud kahtlustavad Peterburis esmaspäeval toimunud terrorirünnakus, on Kõrgõzstanist pärit Venemaa kodanik. Hiljem kinnitasid seda väidet ka Vene võimud, vahendas ERR

Biškeki kinnitusel on 1995. aastal Oši linnas sündinud usbeki mehe nimi Akbardžon Džalilov, vahendasid venekeelne BBC, Yle, Interfax jt.

СК РФ установил личность предполагаемого смертника в Петербурге
© Sputnik /
Metroorünnakus kahtlustatakse Kõrgõzstanist pärit meest

Kõrgõzstani julgeolekuteenistuse teatel teevad nad juhtumi asjus Vene kolleegidega tihedat koostööd.

Soomlane Tara oli metroojaamas, kui pomm plahvatas

Soomlane Tara Kovalenko oli Peterburis Tehnoloogia instituudi metroojaamas, kui pomm plahvatas. Naine on veel siiani šokis, vahendas eestinen.ee Facebookis viitega ajalehele Iltalehti.

Kovalenko oli koos ukrainlasest mehega astunud metroojaama eskalaatorile, kui sai aru, et midagi on toimunud. Kohe nende taga jooksid metrootöötajad ja takistasid inimestel liikumist. Seejärel tulid venekeelsed teated. Teadete järgi oli inimestel ainus võimalus liikuda otse õnnetuspaigale.

Kui naine oli eskalaatoriga alla jõudnud, sai ta aru, mis on juhtunud. Kõik kohad olid täis suitsu. Inimesed olid paanikas. Üks tüdruk karjus, et toimunud on pommiplahvatus, võttis käest kinni ja tiris eskalaatori poole. Näha oli veriseid ja vigastatud inimesi. 

Inimesed nutsid, osa tahtis välja pääseda. Kui naine välja sai, siis oli tänaval palju paanikas ja vigastatud inimesi. 

Kovalenko on Peterburis külas mehe perekonnal. Kui ta oleks hotellist veidi varem liikuma hakanud, siis oleks ta võinud ise õnnetusse sattuda.

Esmaspäeval kella 14.30 paiku toimus Sankt-Peterburgi metroorongis metroojaamade "Sennaja ploštšad" ja "Tehnologitšeski institut-2" vahelisel teelõigul plahvatus. Veel üks "Ploštšad vosstanija" jaamas kavandatud plahvatus õnnestus ära hoida tänu isevalmistatud lõhkekeha õigeaegsele avastamisele. Venemaa uurimiskomitee algatas kriminaalasja terroriakti käsitleva paragrahvi alusel, uurimise käigus kontrollitakse ka teisi võimalikke versioone.

Metrooplahvatuse epitsentris leiti Kesk-Aasia päritolu inimese surnukeha, vahendas Sputnik Eesti hommikul.

Peterburis kuulutati välja kolmepäevane lein.

Teema:
Plahvatus Peterburi metroos (15)
Tagid:
metroo, terrorirünnak, hukkunud, plahvatus, kahtlustatav, Akbardžon Džalilov, Sankt-Peterburg, Kõrgõzstan, Venemaa

Peamised teemad