08:54 29. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1016
  • RUB77.9343
Välisuudised
lühendatud link
Diplomaatiline skandaal (37)
9733

Venemaa võimud ei mõjutanud mingil moel USA presidendivalimiste kulgu - niisuguse järelduseni jõudsid telekanali Fox News ajakirjanikud, kes viisid läbi omapoolse uurimise

TALLINN, 5. aprill — Sputnik. Varem on Demokraatlik Partei väitnud, et Venemaa on küberrünnakute ja meediaruumi võltsuudistega täitnud internetitrollide abiga sekkunud USA presidendivalimistesse, vahendas RIA Novosti.

Senaator Mark Warneri sõnul tegutsesid nad võtmetähtsusega osariikides — Visconsinis, Michiganis ja Pennsylvanias, kus Hillary Clinton kaotas Trumpile, mis tulemusena maksis talle üleriigilise võidu. 

Telekanali poolt küsitletud ametnikud ja valimisvaatlejad neis osariikides väitsid, et nemad pole mingeid kaebusi saanud ning „desinformatsioonikampaaniast" kuulsid nad esimest korda massimeedia kaudu.

„Minu valduses ei ole üldse selliseid teadaandeid. Ma kuulsin sellest esmakordselt senaator Warrenilt ja isegi ei tea, kuidas sellesse suhtuda," väitis Pennsylvania ülikooli politoloogiaprofessor Michael Berkman. 

Demokraatliku Partei esindajad on korduvalt süüdistanud Venemaa võimuorganeid valimistesse sekkumises, kuid mingeid tõsiseltvõetavaid tõendeid nad seejuures esitanud ei ole.

Donald Trump on samuti korduvalt nentinud, et lood tema sidemetest Moskvaga on väljamõeldised. Endine riikliku luure juht James Clapper on omakorda kinnitanud, et mingisuguseidki tõendeid Trumpi valimisstaabi sidemetest Kremliga ei ole õnnestunud leida.

Ametist lahkuv USA president Barack Obama kehtestas möödunud aasta lõpus sanktsioonid Vene ametiisikutele ja luureteenistustele seoses sekkumisega Ühendriikide presidendivalimistesse.

USA välisministeerium saatis riigist välja 35 diplomaati, kes töötasid suursaatkonnas Washingtonis ja konsulaadis San Franciscos, andes neile 72 tundi riigist lahkumiseks. Diplomaadid kuulutati "persona non grataks" tegevuse eest, mis ei vasta nende diplomaadistaatusele.

Teema:
Diplomaatiline skandaal (37)
Tagid:
sekkumine, presidendivalimised, küberrünnak, FOX News, Donald Trump, USA, Venemaa

Peamised teemad