11:02 18. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1797
  • RUB88.6075
Välisuudised
lühendatud link
9061

Leningradi oblasti volikogu töötas välja seaduseelnõu „Sotsiaalvõrgustike tegevuse õiguslikust regulatsioonist“, mis näeb ette suhtlusvõrgustikele juurdepääsu ja kasutajate autentimise range korra

TALLINN, 5. aprill — Sputnik. Sotsiaalvõrgustikes kasutajaks registreerimisel tuleb esitada isiku passiandmed. Samas keelatakse alla 14-aastastel lastel üldse sotsiaalvõrgustikesse siseneda, kirjutab ajaleht Izvestija osundusega tema valduses oleva dokumendi sisule, vahendas RIA Novosti.

Dokumendi kohaselt võib juhul, kui veebiteenuse valdaja võrgukasutaja registreerimisel Vene või välismaa kodaniku isikuandmeid ei kontrolli, karistada teda 100 000 kuni 300 000 rubla (ligikaudu 5000 eurot) suuruse rahatrahviga. Kui aga kasutaja ei ole teatanud oma andmete muutumisest või on teadlikult esitanud tõele mittevastavad andmed, ähvardab teda rahatrahv ühest kuni kolme tuhande rublani. 

Sätestatakse, et sotsiaalvõrgustikes tohib kontot luua ainult oma tõelise ees- ja perekonnanime all, vastasel juhul järgneb trahv: veebilehe valdajale kuni 300 000 rubla, kasutajale kuni viie tuhande rubla ulatuses. Lisaks sellele keelatakse alla 18-aastastel liituda kommuunidega, kus veebilehed kätkevad lastele keelatud teavet. Vastasel korral tuleb lapsevanematel maksta kuni kaks tuhat rubla trahvi.

Seadus hakkab ühtlasi reguleerima sotsiaalvõrgustiku kaudu mis tahes kaupade müümist lastele. Eelnõu hõlmab eelkõige „okultse ja maagilise iseloomuga ning suitsetatavate segude" reklaami keelustamist.

Üks algatuse autoreist — Leningradi oblasti volikogu saadik Vladimir Petrov — seletas väljaandele, et seadus peab jõustuma 1. jaanuarist 2018. aastal. Veel üheks eelnõus leiduvaks algatuseks on sotsiaalvõrgustike täielik kasutamiskeeld riigieelarvelistel ametikohtadel töötajatele nende tööajal.

Tagid:
juurdepääs, keeld, seaduseelnõu, sotsiaalvõrgustik, lapsed, Izvestija, Venemaa

Peamised teemad