19:39 05. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Välisuudised
lühendatud link
2802

Doni-äärses Rostovis kooli lähedalt leiti isevalmistatud lõhkekeha

TALLLINN, 6. aprill — Sputnik. Politseinikud ja künoloogid kontrollivad pärast koolis nr 5 toimunud tundmatu eseme plahvatust kõiki Doni-äärse Rostovi õppeasutusi, teatas RIA Novosti.

Isevalmistatud lõhkekeha avastas 46-aastane meeskodanik kontrollides peremeheta kompsu. Ta sai vigastada. Uurimiskomitee algatas kriminaalasja tapmiskatse alusel.

Kõik linna haridusasutused töötavad tavarežiimil, õppetöö peatati ainult koolis nr 5, kus lapsed evakueeriti ja territoorium piirati sisse. Liiklus kõrvaloleval Sotsialistitšeskaja tänaval on samuti tõkestatud.

"Sündmuskohal töötavad spetsialistid, käib juurdlus ja kontroll," teatas agentuurile RIA Novosti Venemaa rahvuskaardi Põhja-Kaukaasia ringkonna esindaja, "kuni selle lõppemiseni ei saa me kontrollimata üksikasju avaldada."

Nagu teatati eriolukordade ministeeriumi piirkondlikust allüksusest, leidis 46-aastane Dmitri Kolesnik hommikul kella seitsme paiku kooli nr 5 vastas asuva elumajamaja nr 208 lähedalt taskulampi meenutava eseme ja vajutas selle lülitile, misjärel kõlas pauk.

"Kuulsime plahvatust ja karjeid," rääkis agentuurile RIA Novosti kooli nr 5 viienda klassi õpilane Jelizaveta K., "See oli 15 minutit enne õppetöö algust".

Plahvatus rebis meesterahva käelt sõrmed ja haavas teda kõhupiirkonda. Ta toimetati linna kiirabihaiglasse. Arstid teatasid agentuurile RIA Novosti, et mehele tehti erakorraline operatsioon ja praegu ei ole tema elu enam ohus.

Erinevatel andmetel oli lõhkekeha kas mahajäetud kande- või kilekotis. Ka kannatanu isik ei ole lõpuni selge: RIA Novosti allikate teatel ei olnud meeskodanik mitte kooli turva-, vaid kojamees. Kohalik meedia teatas, et Kolesnikul ei olnud kindlat elukohta.

Igal juhul oleks lõhkeohtlik ese võinud sattuda laste kätte. Praegu selgitavad uurijad, kes ja milleks lõhkekeha valmistas. Sündmuskohal töötavad uurimisvalitsuse kriminalistid ja politseitöötajad.

Doni-äärse Rostovi uurijad algatasid kriminaalasja kahe paragrahvi alusel: tapmiskatse üldohtlikul viisil ja lõhkeine või lõhkeseadeldise ebaseaduslik käitlemine.

Tagid:
lõhkekeha, plahvatus, haridusasutus, kool, Rostov, Don

Peamised teemad