17:26 05. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Välisuudised
lühendatud link
4830

Stockholmi rünnakus kasutatud Spendrupsi õlleautost leiti omavalmistatud lõhkeseadeldis - seni pole teada, miks see ei plahvatanud

TALLINN, 8. aprill — Sputnik. Politsei pommispetsialistid leidsid lõhkekeha autosse jäetud portfellist, vahendab Soome uudiste eestikeelne portaal eestinen.fi viitega väljaandele Daily Mail. Pommi leidmine näitab, et tegemist oli ettevalmistatud rünnakuga.

Rünnakuga seoses on vahistatud üks Usbekist pärit 39-aastane nelja lapse isa, keda kahtlustatakse rünnaku korraldamises. Rünnaku ajal kandis mees näomaski. Vahistatud on ka teine, noorem mees.

Politsei pidas kinni valed mehed

Rootsi politsei pidas eile Stockholmi kesklinnas kinni valed mehed, õige terrorist on arvatavalt endiselt jooksus.

Stockholmi politsei pidas eile vahetult pärast terrorirünnakut kinni kaks meest, kes kuulati üle ja kel polnud toimunuga mingit pistmist.

Pärast seda asus politsei taga ajama veel kahtlusaluseid isikuid ning Stockholmi äärelinnas peeti kinni üks 39-aastane usbeki päritolu nelja lapse isa ning üks noorem mees, kes arvatakse olevat seotud terrorirünnakuga.

Usbeki pereisa peeti kinni Marsta'st ja ta olevat rünnakus osalemise kohe üles tunnistanud. Mees oli Facebooki üles pannud ISIS-e propagandat ja laikinud 2013. aasta Bostoni maratoni terroriohvrite fotosid. Arvatakse, et tema oli see, kes ärandas õlleauto ja juhtis seda, kuigi mitmed Rootsi allikad kinnitavad, et terrorist on endiselt jooksus.

Lisaks pereisale arreteeriti eile õhtul Hjusta'st üks noorem mees, kellest on avaldatud pildid, kuidas ta käed raudu pannakse ja minema viiakse.

Terrorirünnak toimus eile kella 15 ajal päeval, kui üks 30-tonnise Spendrupsi õlleauto ärandanud mees sõitis sellega mööda Stockholmi kesklinna ja lõpuks vastu Åhlénsi kaubamaja seina. Rünnakus sai surma neli ja raskemalt vigastada ligi 15 inimest. Veoauto juht üritas ärandamist ära hoida, klammerdus auto külge ja sai vigastada.

Oma kaastundeavaldused seoses toimunuga on teinud paljud välisriikide poliitikud ja rahvusvaheliste organisatsioonide esindajad. Kaastunnet avaldas oma Facebooki-lehel ka Eesti president Kersti Kaljulaid.

Tagid:
lõhkeseadeldis, õlleauto, terrorirünnak, pomm, Stockholm, Rootsi

Peamised teemad