03:22 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Välisuudised
lühendatud link
4741

Moskval on rohkesti küsimusi Ameerika Ühendriikide äsjaste avalduste kohta, mis puudutavad kahepoolseid suhteid ja rahvusvahelisi probleeme

TALLINN, 12. aprill — Sputnik. „Meil on tekkinud palju küsimusi, võttes arvesse igati mitmetimõistetavaid ja vastuolulisi mõtteid, mida Washingtonis kõikvõimalike kahepoolsete ja mitmepoolsete suhete osas on väljendatud," nentis Venemaa välisminister Sergei Lavrov Moskvas USA riigisekretäri Rex Tillersoniga läbirääkimisi alustades.

Venemaa välisminister Sergei Lavrov koos USA ametuvennaga
© Sputnik / Эдуард Песов

Moskva on valmis tegema USA-ga koostööd konstruktiivsetel ja võrdsetel alustel, märkis Lavrov. „See on meie järjepidev poliitika, see on kujundatatud eranditult kooskõlas rahvusvahelise õigusega, aga mitte hetkelise konjunktuuri ajel," sedastas ta.

Venemaa välisminister rõhutas, et Moskva tahaks mõista USA presidendi Donald Trumpi kavatsusi. „Loodame, et täna liigume sellel teel edasi," lausus ta Tillersoni poole pöördudes. 

USA riigisekretär avaldas omalt poolt lootust, et tema kohtumine Lavroviga aitab Moskval ja Washingtonil luua avatud dialoogi ja ühtlasi võimaldab selgitada ja väljendada need aspektid, milles Venemaa ja USA seisukohad lahknevad.

Rex Tillerson saabus Moskvasse teisipäeval. Lavroviga läbirääkimiste päevakorras on olukord Süürias ja kahepoolsete suhete küsimused.

Samal teemal

Kes teid on kasvatanud?
Тillerson ei tule Moskvasse tühjade kätega
Tagid:
küsimused, avaldused, suhted, läbirääkimised, Rex Tillerson, Sergei Lavrov, USA, Venemaa

Peamised teemad