15:20 17. September 2019
Kuula otse
  • USD1.1031
  • RUB70.6403
Soome kodutud ei pääse enam öömajja, kuna selle on hõivanud pagulased, illustratiivne foto

Soome kodutud ei pääse enam öömajja

© AP Photo / Panu Pohjola
Välisuudised
lühendatud link
10811

Helsingis ei pääse Soome kodutud enam Hermanni Diakooniamajas öömajale, kuna see on reserveeritud ainult pagulastele

TALLINN, 22. aprill — Sputnik. Youtube keskkonda üles pandud videost on näha, kuidas soome mehed saadetakse ukse pealt üksteise järel tagasi. Neile öeldakse, et soomlasi enam ei teenindata. Samuti ei teenindata eestlasi ega poolakaid. Teadaolevalt on öömaja täis pagulasi. Mingeid kommentaare asja kohta Diakooniamaja töötajad soomlastele ei andnud, vahendab Soome uudiste eestikeelne portaal eestinen.fi

Samas on Diakooniamaja ees kuulutus, kus on öeldud, et kõik on teretulnud. Samuti oli välisukse juures silt, et kõik on teretulnud.

Kodutud mehed rääkisid, et veel mõni aeg tagasi oli neil võimalik seda öömaja kasutada. Nüüd aga on näha, et maja on täis musta nahavärviga asukaid. Mehed rääkisid, et pagulastega tekkisid juba varem probleemid, kuna nad varastasid soomlastel magamise ajal püksid jalast. Samuti kadusid isiklikud asjad.

Hermanni öömaja on kodutute hulgas soositud, kuna see on puhas ja sinna ei tule narkomaane.

Soome kodututele öeldi, et ruumi ei ole ja neile soovitati minna Hietaniemi kodutute öömajja. Hietaniemi on aga tuntud kui Helsingi kõige hullem öömaja, kuhu lähevad põhiliselt narkomaanid.

Tagid:
kodutud, öömaja, migrandilaine, pagulased, Helsinki, Soome

Peamised teemad