16:26 15. Oktoober 2019
Kuula otse
  • USD1.1031
  • RUB70.8543
Valgevene Vabariigi president Aleksandr Lukašenka vastas Põhja-Atlandi alliansi kriitikale

Lukašenka: mispärast te ennast meie piiri taha sätite?

БелТА
Välisuudised
lühendatud link
4851

Valgevene Vabariigi president Aleksandr Lukašenka vastas Põhja-Atlandi alliansi kriitikale, mis kutsus üles sõjaväeõppused Zapad 2017 ära jätma, rõhutades, et NATO paigutas esimesena oma üksused Valgevene piiri äärde

TALLINN, 22. aprill — Sputnik. Oma pöördumises Valgevene Rahvuskogu ja rahva poole märkis Lukašenka, et eelseisvate Venemaa ja Valgevene sõjaväeliste ühisõppuste ümber on vallandunud tõeline propagandakampaania. Lääs on hakanud Valgevenet hirmutama, et õppuste tulemusena riigi valitsus kukutatakse, kirjutab Sputnik Belarusian.

Lukašenka naeris need kuulujutud välja, nentides, et sedaviisi üritavad pahatahtlikud „lõhestada meie sõjalis-poliitilist ühtsust, mis nüüdses nõukogudejärgses ruumis ongi meil ainsana Vene Föderatsiooniga säilinud."

Valgevene president juhtis tähelepanu Põhja-Atlandi alliansi kriitikanoolte tagamõttele, suunates omapoolse vastusteraviku NATO väekontingendi suurendamisele Valgevene piiride taga.

„Me ei soovi sõda, te teate seda väga hästi, et meie seda ei taha. Ja ka teie ilmselt ei taha. Nii et mispärast te siis ennast meie piiri taha sätite?" teatas Lukašenka.

Valgevene ja Venemaa relvajõudude strateegilised ühisõppused Zapad 2017 (Lääs 2017 — toim.) toimuvad septembris üheaegselt mitmel polügoonil. Leedu president Dalia Grybauskaitė on väitnud, justnagu toimuks nende õppuste käigus "demonstratiivne ettevalmistus sõjaks Läänega".

Valgevene kaitseminister Andrei Ravkov kommenteeris väiteid suure hulga Venemaa lahingutehnika ümberpaigutamisest Valgevene territooriumile õppuste Zapad 2017 raames, nimetades neid „üksikute „ekspertide" hüsteeriaks".

„Viimasel ajal üksikute „ekspertide" poolt õhutatav hüsteeria sel teemal, nagu tähendaks need Valgevene võimalikku okupeerimist Vene vägede poolt, ei kujuta endast midagi muud kui mõnede marginaalsete struktuuride katset teenida poliitilisi dividende ja tõsta oma reitingut Valgevene-Venemaa vastastikuste suhete ekspluateerimise arvel," vahendas agentuur Ravkovi sõnu intervjuust väljaandele SB. Belarus Segodnja.

Ravkov tuletas meelde, et kahe riigi presidentide otsusel toimuvad õppused Zapad kord kahe aasta tagant, vaheldumisi Valgevenes ja Venemaal.

Tagid:
üksused, kriitika, piir, Zapad-2017, NATO, Aleksandr Lukašenka, Valgevene

Peamised teemad