16:38 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Välisuudised
lühendatud link
6952

Valge Maja pressiteenistus nimetas üheks president Donald Trumpi võimuloleku esimese 100 päeva saavutuseks „Venemaa isoleerimist ÜRO-s“, eksperdi sõnul sääraseid avaldusi ei tasu tõsiselt võtta

TALLINN, 28. aprill — Sputnik. USA administratsioon peab üheks president Donald Trumpi välispoliitiliseks teeneks tema võimuloleku esimese 100 päeva jooksul „Venemaa isoleerimist ÜRO-s". Amerikanist Mihhail Sinelnikov-Orišak avaldas Sputniku raadiosaates arvamust, et sääraseid avaldusi ei tasu tõsiselt võtta.

„Veel enam isoleeris ta Süüria ja Venemaa ÜRO-s tänu edukale diplomaatiale Hiina Rahvavabariigi presidendi Xi Jinpingiga," öeldakse Valge Maja pressiteates Donald Trumpi peamiste teenete kohta presidendi ametipostil. Pressiteates ei täpsustata, mida nimelt „ÜRO-s isoleerimise" all silmas peetakse.

Amerikanistist politoloog Mihhail Sinelnikov-Orišak leiab, et USA administratsiooni sedasorti avaldustel ei ole tegelikkusega midagi ühist ja seetõttu ei tasu neid tõsiselt võtta.

„Ameeriklased näevad meid justkui „sinusoidi" pidi. Kui neil on valimised, siis oleme meie (nende endi avalduste kohaselt) suur ja võimas riik, „määrame" neile presidendi ja muud seesugust. Hiljem aga osutub neile kuidagi kasulikumaks käsitleda meid riigina, mis on „tükkideks rebitud" ja asub „ajaloo ääremail". Selliseid avaldusi polegi vaja kummutama ega nendega vaidlema hakata — nende üle tuleb ainult muiata. See on, teate küll, nagu kunstnikel — alati võib öelda: „Aga tema näeb niimoodi"," ütles Sinelnikov-Orišak Sputniku raadiosaates.

Tagid:
amerikanist, isoleerimine, ekspert, avaldus, 100 päeva, ÜRO, Mihhail Sinelnikov-Orišak, Donald Trump, USA, Venemaa

Peamised teemad