04:33 28. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Välisuudised
lühendatud link
5120

Politoloog märkis raadio Sputnik eetris, et Angela Merkel tuleb Venemaale tema jaoks keerulisel ajal, kui Berliin seisab kahe "halva": Washingtoni ja Moskva vahel

TALLINN, 2. mai — Sputnik. Venemaa president Vladimir Putin ja Saksamaa liidukantsler Angela Merkel käsitlevad 2. mail Sotšis olulisi rahvusvahelisi küsimusi, sealhulgas terrorismivastast võitlust, olukorda Lähis-Idas ja Minski lepete täitmist, teatab Kremli pressiteenistus, vahendab raadio Sputnik.

Lisaks sellele arutavad liidrid jooksvat rahvusvahelist olukorda ja kahepoolsete suhete arenguperspektiivi, sealhulgas koostööd energeetikas, majanduses, kaubanduses ja humanitaar- ning kultuuri valdkonnas.

Teadete kohaselt vahetavad riigipead samuti arvamusi eelseisva, juulis Hamburgis toimuva "kahekümne grupi" tippkohtumise kohta.

Varem on Saksamaa valitsuse ametlik esindaja Steffen Seibert märkinud, et Merkeli ühepäevane visiit Sotši saab olema "suure kahekümne" kohtumise üheks ettevalmistuseks.

Politoloog Aleksei Panin märkis raadio Sputnik eetris, et Merkel tuleb Venemaale tema jaoks keerulisel ajal.

"Räägitakse olukorrast Lähis-Idas, peamiselt Süürias ja ma arvan, et veidi vähem Iraagist. Pooled on erinevatel seisukohtadel, arutatakse, kummal on õigus ja mis sellega peale hakata. Ilmselt seda kavatsetaksegi arutada. Oleks üsna loogiline nimetada seda kohtumist ettevalmistuseks "suure kahekümne" tippkohtumiseks," märkis Panin.

Saksa kantsler Angela Merkel rõhutas riikide koostöö tähtsust
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Tema sõnul väärib märkimist, et proua Merkelil on praegu väga keeruline aeg. See aeg on tema jaoks keeruline juba ammu, eelkõige eelseisvate valimiste tõttu, praegu aga on olukord veelgi keerulisem seetõttu, et Washingtoni on ilmunud üsna ettearvamatu ja mõnes mõttes autoritaarne poliitik — Donald Trump. Berliin seisab kahe "halva": Washingtoni ja Moskva vahel.

"Ja selles, Saksamaale mitte kõige meeldivamas reaalsuses tuleb end positsioneerida ja püstitada omad prioriteedid," ütles Aleksei Panin raadio Sputnik eetris. Tema arvates vaevalt, et kohtumisel sanktsioonide teemat ja nende võimalikku tühistamist arutatakse.

"Moskva seda teemat muidugimõista ise üles ei võta. Ning proua Merkel ja teised Saksamaa esindajad on korduvalt rääkinud sellest, et sanktsioonide tühistamiseks ei ole veel aeg küps, pidades silmas olukorda Ukrainas. Seepärast julgeksin ennustada, et pooled teevad näo, et sanktsioonideprobleemi ei eksisteeri," märkis politoloog.

Tagid:
energeetika, majandus, sanktsioonid, kultuur, Vladimir Putin, Angela Merkel, Lähis-Ida, Saksamaa, Venemaa, Süüria

Peamised teemad