11:50 24. August 2019
Kuula otse
  • USD1.1065
  • RUB72.9469
FBI kaastöötaja abiellus ISIS-e terroristiga, illustratiivne foto

FBI töötaja abiellus ISIS-e terroristiga

© REUTERS / Dado Ruvic
Välisuudised
lühendatud link
8112

FBI töötaja, kellele oli tehtud ülesandeks osaleda terrorirühmituse Islamiriik (ISIS) võitlejaga seotud uurimises, sõitis Süüriasse ja abiellus terroristiga

TALLINN, 2. mai — Sputnik. Tõlk Daniele Greene valetas juhtkonnale selle kohta, kuhu ta kavatseb suunduda, ja hoiatas abikaasat Denis Cuspertit uurimise eest. Greene abiellus Cuspertiga 2014. aastal, kuid meedia sai sellest teada alles nüüd, vahendab RIA Novosti viitega telekanalile CNN.

Telekanali andmetel tunnistas Greene toona mõne nädala pärast, et tegi vea ja tuli tagasi USA-sse, kus ta arreteeriti. Greene nõustus võimudega koostööd tegema. Talle mõisteti karistuseks kaheaastane vangistus. Möödunud aasta suvel vabanes ta vanglast.

2015. aasta oktoobris teatas telekanal CNN, et 39-aastane Cuspert on USA õhuvägede rünnaku käigus Süürias tapetud. Enne seda oli USA Riigidepartemang kandnud Cusperti eriti ohtlike rahvusvaheliste terroristide nimekirja.

Riigidepartemangu andmeil ühines endine Saksamaa räppar ISIS-ega 2012. aastal, olles rühmituse propageerija ja uute liikmete värbaja. Ta on mõned korrad vilksatanud ka ISIS-e videoklippides ja ühel korral ilmus kaadrisse maharaiutud pead käes hoides.

Tagid:
terrorist, abielu, abikaasa, CNN, ISIS, FBI, Denis Cuspert, Daniele Greene, USA, Süüria

Peamised teemad