02:49 15. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Välisuudised
lühendatud link
11832

Bundeswehri peainspektor andis korralduse kontrollida kõiki Saksamaa relvajõududele kuuluvaid ehitisi, kas nendes pole nähtaval natsisümboolikat

TALLINN, 9. mai — Sputnik. "Bundeswehri (Saksamaa sõjavägi — toim.) peainspektor andis korralduse kontrollida kõiki armee omanduses olevaid objekte, et selgitada välja, kas seal on nähtaval Wehrmachti (hitlerliku Saksamaa sõjavägi — toim.) sümboolikat ja kui seda peaks leiduma, see viivitamatult eemaldada," teatas agentuurile kaitseametkonna esindaja, teatab RIA Novosti viitega agentuurile France Presse.

Kontrollikorraldus anti pärast seda, kui aprillis peeti kinni 28-aastane Bundeswehri vanemleitnant Franco A. Teda kahtlustatakse muuhulgas selles, et ta võis planeerida terroriakti immigrantide vastu ja tegutseda seejuures natsionalistlike veendumuste ajel.

Saksamaa kaitseminister tühistas kavandatud USA visiidi, et kontrollida juurdluse käiku isiklikult ja külastas Illkirch-Graffenstadeni sõjaväebaasi (Prantsusmaa territooriumil paiknev Bundeswehri väeosa — toim), kus vanemleitnant teenis.

Nagu märgib agentuur, selgus kontrolli käigus, et sõjaväebaasis on Wehrmachti sümboolika avalikult nähtaval ja keegi ei püüdnudki seda eemaldada. Hiljem leiti sellist sümboolikat ka teises sõjaväebaasis Edela-Saksamaal.

Tagid:
natsisümboolika, kasarm, Wehrmacht, Bundeswehr, Saksamaa

Peamised teemad