07:10 11. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Välisuudised
lühendatud link
Eurovision 2017 (26)
13782

Ukraina žürii esimees 2017. aasta Eurovisioonil, luuletaja Juri Rõbtšnski väitis, et vaatemängule kulutatud raha eest oleks saanud korraldada kolm samalaadset lauluvõistlust, ja on nördinud selle korraldamisega seotud korruptsiooni üle

TALLINN, 12. mai — Sputnik. „Mind pahandab veel üks asjaolu… See, et tänavuse Eurovisiooni eelarve eest oleks saanud korraldada kolm samalaadset lauluvõistlust. Ei tea, kus on meie prokuratuuri silmad, kuid selle konkursi korruptsioonikomponent on ju otse nina all," tsiteerib Rõbtšinskit Ukraina väljaanne Zerkalo Nedeli (Nädala Peegel), vahendab RIA Novosti.

"Näiteks möödunud aastal korraldati see lauluvõistlus Stockholmis üheksa miljoni euro eest. Ja täiesti korralikult. Eestis kulutati omal ajal 12 miljonit eurot. Aga niisuguseid numbreid, nagu meil, ei ole paljud riigid isegi unes näinud. Vaene rahvas Euroopas — ja kõige kallim Eurovisioon," lisas luuletaja.

Väljaande andmetel oli Kiievis toimuva 2017. aasta Eurovisiooni eelarve ligikaudu 30 miljonit eurot. Rõbtšinski sõnul ei rajatud lauluvõistluse tarvis mitte kontserdisaale, vaid korraldati see monopooolses Ukraina saalis, kus on „täiesti metsikud rendihinnad".

„Tõsi, ma ei kahtle, et 2012. aasta jalgpalli EM-il esines samuti korruptiivne komponent. Kuid siis ehitati vähemalt teid ja rekonsturueeriti staadione. Ning see kõik jäi Ukrainale," rõhutas ta.

Teema:
Eurovision 2017 (26)
Tagid:
vaatemäng, žürii, korruptsioon, eelarve, Eurovisioon, Juri Rõbtšnski, Kiiev, Ukraina

Peamised teemad