07:25 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Välisuudised
lühendatud link
Meedialahingud (290)
3230

Euroopa Nõukogu peasekterär on mures Ukraina sotsiaalvõrgustike blokeerimise pärast

TALLINN, 17. mai — Sputnik. Euroopa Nõukogu peasekretär Thorbjørn Jagland väljendas murelikkust seoses mitmete veebiteenuste ja sotsiaalvõrgustike tõkestamisega Ukraina territooriumil.

„Suhtlusvõrgustike, otsingumootorite, meiliteenuste ja uudisteportaalide blokeerimine läheb vastuollu meie üldkehtivate arusaamistega sõnavabadusest ja meediavabadusest," vahendab tema sõnu RIA Novosti.

„Enamgi veel, sellised keelud ei vasta proportsionaalsuse põhimõttele," väitis peasekretär.

Teisipäeval avalikustati Ukraina presidendi Petro Porošenko määrus 15. maist, millega ta kinnitas Rahvusliku Julgeoleku ja Kaitse Nõukogu otsuse kehtivusajalt pikendada ja ühtlasi laiendada nimekirja Vene Föderatsiooni füüsilistest ja juriidilistest isikutest, kelle suhtes on kehtestatud piirangud. Laiendatud nimekirja kuulub 1228 füüsilist ja 468 juriidilist isikut.

Eeskätt kehtestab Ukraina piirangud terve hulga vene meediaväljaannete suhtes, samuti keelatakse riigis ligipääs sotsiaalvõrgustikele VKontakte, Odnoklassniki, otsingumootorile Yandex ja meiliserverile mail.ru.

Määruses on sedastatud, et see jõustub avaldamise päeval. Kolmapäeval avaldati presidendi antud määrus valitsuse häälekandjas ning see kehtib alates 17. maist.

Teema:
Meedialahingud (290)
Tagid:
Yandex, Odnoklassniki, VKontakte, Porošenko, Venemaa, Ukraina

Peamised teemad