23:56 06. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1325
  • RUB81.3769
Välisuudised
lühendatud link
3520

USA president Donald Trump süüdistas neljapäeval juurdlust, mis uurib Venemaa võimalikke sidemeid mulluste presidendivalimistega, Ühendriikide lõhestamises

TALLINN, 19. mai — Sputnik. "Ma austan seda sammu, ent kogu see asi on olnud üks nõiajaht," ütles riigipea vastuseks küsimusele Venemaa võimaliku sekkumise ja valimiste mõjutamise uurimiseks kokku kutsutud erikomisjoni kohta, vahendas ERR.

Tuntud itaalia ajakirjanik ja publitsist Giulietto Chiesa
© Sputnik / Владимир Трефилов

"Arvan, et see lõhestab riiki," ütles ta ühispressikonverentsil USA-d väisava Colombia presidendi Juan Manuel Santosega. Trump lisas, et ei tema ega ta kampaaniameeskonna ja venelaste vahel ei ole olnud mingit "kokkumängu". 

USA luureametkonnad kahtlustavad, et Vene president Vladimir Putin laskis tõmmata niite telgitagustes, mis mõjutas omakorda Ühendriikide presidendivalimisi piisavalt vabariiklaste kasuks.

Demokraatliku Partei esindajad on samuti korduvalt süüdistanud Venemaa võimuorganeid valimistesse sekkumises, kuid mingeid tõsiseltvõetavaid tõendeid nad seejuures esitanud ei ole.

Donald Trump langetas ootamatu otsuse - vallandada FBI direktor James Comey
© REUTERS / Carlos Barria

Trump on korduvalt nentinud, et lood tema sidemetest Moskvaga on väljamõeldised. Endine riikliku luure juht James Clapper on omakorda kinnitanud, et mingisuguseidki tõendeid Trumpi valimisstaabi sidemetest Kremliga ei ole õnnestunud leida.

Trump langetas ootamatu otsuse — vallandada FBI (Federal Bureau of Investigation — Föderaalne juurdlusbüroo — toim.) direktor James Comey, vahendas Sputnik Eesti.

Comey juhtis Trumpi kaastöötajate vastaseid juurdlusi nende väidetavate "Venemaa sidemete" kohta, mida nii Valge maja, kui ka Kreml eitasid. Seejuures Trumpile 2016. aasta presidendivalimistel kaotanud Hillary Clinton süüdistas Comey't ka enda valimiskaotuses.

Tagid:
lõhestamine, juurdlus, nõiajaht, süüdistus, Donald Trump, USA, Venemaa

Peamised teemad