12:00 22. Juuli 2018
Kuula otse
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
Suubritannia ühes suurimas kontserdi- ja spordihallis Manchester Arena sai plahvatuses surma vähemalt 22 ja vigastada 59 inimest

Terrorirünnaku pealtnägijad: meid oleks peaaegu jalge alla tallatud

© REUTERS / ANDREW YATES
Välisuudised
lühendatud link
Manchesteri pommiplahvatus (7)
1610

Mõned neist, kes viibisid Ariana Grande kontserdil Manchesteris, kus eile õhtul kõmatas plahvatus, kõnelesid The Guardianile sellest, mis terroriakti hetkel kontserdisaalis toimus

TALLINN, 23. mai — Sputnik. „Kõmatas kõva pauk, mis sarnanes pommiplahvatusega, see põhjustas üleüldise paanika ja me püüdsime kontserdiväljakult põgeneda. Kõmakas oli üksainus ja kõik, kes viibisid areeni sellel poolel, kust plahvatus kostis, tormasid järsku meie poole…" jutustas 22-aastane Majid Khan, vahendab RIA Novosti.

„Plahvatus kajas vastu Arena vestibüülis ja rahvas hakkas jooksma," märkis 17-aastane Oliver Jones.

„Kontserdi lõpul kostis vali plahvatus. Korraga kustutati tuled, nii et me saime aru, et tegemist ei ole osaga vaatemängust. Algul arvasime, et tegemist on pommiga. Oli palju suitsu. Inimesed hakkasid välja tormama. Kui me välja pääsesime, nägime kümneid politseifurgoone ja mitut kiirabiautot," kirjeldab juhtunut 20-aastane Erin MacDougall. 

Rühm noorukeid teatas The Guardianile, et nad nägid vähemalt viit üleni verist inimest.

„Kõik hakkasid karjuma, meid oleks peaaegu surnuks tallatud. Ninna tungis kõrbelõhna," lausus ajalehele 25-aastane Sophie Tedd.

Viimastel andmetel on Manchester Arenal toimunud plahvatuse läbi hukkunud 22 inimest ja 59 on saanud vigastada. Võimud tunnistasid toimunu ametlikult terrorirünnankuks. Vastutust selle eest ei ole seni keegi enda peale võtnud.

Enesetaputerrorist tõi staadionile isetehtud lõhkeseadeldise, teatas politseülem Ian Hopkins. Korrakaitsjad arvavad, et ta tegutses üksinda, kuid jätkavad juurdlust terroristi võimalike sidemete osas mis tahes teiste rühmitustega.

Peaminister Jüri Ratas avaldab kaastunnet Suurbritanniale Manchesteris toimunud terrorirünnaku järel, teatas valitsuse komunikatsioonibüroo.

"See on rünnak meie kõigi — nii meie eluviisi kui ka ühiste väärtuste vastu. Sellist rünnakut ei ole võimalik õigustada," ütles peaminister. "Avaldan siirast kaastunnet meie lähedasele liitlasele ning heale sõbrale Suurbritanniale ja kogu Suurbritannia rahvale. Kogu Eesti mõtted on nendega, kes kaotasid rünnakus oma lähedase. Soovin kiiret paranemist vigastatutele."

Teema:
Manchesteri pommiplahvatus (7)
Tagid:
pealtnägijad, terrorirünnak, hukkunud, plahvatus, noored, Manchester Arena, Suurbritannia

Peamised teemad

 • Kadriorg saab 300-aastaseks

  Kadrioru pargiansambli sünniks loetakse 22. juulit 1718, mil Vene tsaari Peeter I käsul alustati Tallinna lähistele uue euroopaliku suvelossi rajamist. Pühapäeval, 22. juulil tähistatakse suurt juubelipäeva terves Kadriorus.

  7
 • Vene välisminister ja Mike Pompeo

  Vene välisminister Sergei Lavrov ja USA välisminister Mike Pompeo arutasid telefonivestluses riigipeade Helsingi tippkohtumise järel kahe riigi suhete arendamise väljavaateid ning nende normaliseerimist, teatas Vene välisministeerium.

  13
 • Illustreeriv foto

  Venemaa kodanikud jälgivad teatava rahuloluga, kuidas viimane tõeline impeerium palavikus viskleb. Püüe saada "uuesti suureks" tähendab heita endalt mittejõukohane imperiaalne taak ja säilitada võimaluse korral impeeriumiks olemisest tulenev kasu

  45