00:46 24. Veebruar 2019
Kuula otse
  • USD1.1325
  • RUB74.1694
Tšehhi aktivistid tahavad keelata Aleksandrovi ansambli esinemised

Tšehhi rahvasaadik rünnakutest Aleksandrovi ansambli vastu

© Sputnik / Григорий Сысоев
Välisuudised
lühendatud link
28 0 0

Demokraatlikus ja sallivas ühiskonnas tuleb suhtuda lugupidamisega nendessegi, kellega me nõus ei ole, arvab Tšehhi parlamendisaadik Alexander Černý

TALLINN, 23. mai — Sputnik. Tšehhi aktivistid püüdsid esmalt saavutada Aleksandrovi-nimelise ansambli külalisesinemiste ärakeelamist, aga kui see neil ei õnnestunud, korraldasid Prahas toimuva kontserdi eel protestimeeleavalduse, rivistudes staadioni sissepääsu ette venevastaste plakatitega. 

Tšehhi parlamendisaadik Alexander Černý nimetas „häbiväärseks käitumiseks" Kaputini rühmituse tegevust, kui too üritas Prahas korraldada Alexandrovi-nimelise ansambli kontserdi külastajatele „häbistamiskadalipu", edastab tšehhide portaal Sputnik Česká republika.

Aleksandrovlaste Tšehhi ringreis algas 11. mail riigi idaosas Zlín´i linnas ja jõudis lõpule 22. mail riigi lääneosas Plzeň´is. Liikumise Kaputik aktivistid korraldasid vene artistide esinemise eel protestiaktsiooni.

„Sellised meeleavaldused ei sobi kokku demokraatiaga ning on seoses aleksandrovlasi detsembris tabanud tragöödiaga kohatud," teatas Tšehhi parlamendi alamkoja kaitsekomisjoni aseesimees Alexander Černý.

„Veel päris hiljuti pidasin ma Tšehhi Vabariiki tolerantseks ja demokraatlikuks riigiks. Kuid Kaputini rühmituse ja teiste samalaadsete organisatsioonide ettevõtmised annavad tunnistust vastupidisest. Paistab, et rühmituse liikmetel on tohutult palju vaba aega ning nad üritavad ennast kuidagiviisi teiste arvelt nähtavaks teha," toonitas poliitik. 

Ta lisas, et ansambli kontsertidel on saalid alati viimse kohani täis, inimesed aplodeerivad aleksandrovlastele püsti seistes. Koos vene kollektiiviga on esinenud ja esinevad maailmatasemel ooperi- ja levilauljad — Kapustini grupp tahab seda kõike olematuks nullida, lisas Černý.

„Demokraatlikus ja sallivas ühiskonnas tuleb suhtuda lugupidamisega nendessegi, kellega me nõus ei ole. Pseudoprobleemide tekitamine, kergemeelne suhtumine au ja väärikuse küsimustesse ei ole meie ühiskonnale sugugi omased. See, millest meie riik peab valitsuskriisi tingimustes läbi käima, kujutab endast tõsist ohtu ja väärib erilist tähelepanu, mida Kaputini rühmitus tahab kunstlikult loodud probleemide abil nähtavasti enesele tõmmata," leiab Tšehhi poliitik.

Kaputin on varemgi üritanud aleksandrovlaste ringreisi takistada. Rühmitus tahtis kehtestada koori liikmetele riiki sisenemise keelu, saates Tšehhi välisministrile Lubomír Zaorálekile vastava palvega taotluskirja. Tšehhi välisministeerium sellele ilmselgele provokatsioonile ei vastanud.

Lennukatastroof võttis Mustal merel 92 elu

Pärast Sotši kohal toimunud tragöödiat, mis 2016. aasta 25. detsembril nõudis ohvriks 92 inimese elu, kelle seas oli 64 Aleksandrovi-nimelise ansambli lauljat ja kaastöötajat, kuulutas Venemaa kaitseministeerium välja otsuse kollektiiv taastada. Vähem kui kahe kuuga saavutas kollektiiv taas oma loomingulise võimekuse. Hukkunute asemele tuli täiendust — parimad laujad-tantsijad üle kogu Venemaa. Juba 16. veebruaril esitles ansambel publikule Moskva akadeemilises Vene armee keskteatris oma uut esinemiskava.

Tagid:
sallivus, demokraatia, aktivist, keelamine, kontsert, Aleksandrovi nimeline laulu- ja tantsuansambel, Alexander Černý, Sotši, Venemaa, Tšehhi

Peamised teemad