05:50 10. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Välisuudised
lühendatud link
5941

Uurijate põhitähelepanu 2016. aasta presidendivalimistesse Venemaa sekkumise ja sellega seotud küsimuste uurimises on nüüd pööratud kohtumistele, milles osales Jared Kushner, president Trumpi väimees ja Valge maja mõjukas nõunik

TALLINN, 27. mai — Sputnik. Sellest teatab The Washington Post informeeritud allikatele tuginedes, vahendab Inopressa.

"FBI (Föderaalne juurdlusbüroo — toim.) hoiab endiselt teravdatud tähelepanu all ka Trumpi endist julgeolekunõunikku Michael Flynni ja valimismeeskonna juhti Paul Manafort'i, kuid Kushner on ainuke Valge maja ametnik, kelle kohta on teada, et tema on uurimise võtmefiguur," öeldakse kirjutises.

Ajakirjanikud rõhutavad et The Washington Postil ei ole andmeid, et Kushner oleks uurimisalune või et talle oleks esitatud mingeid etteheiteid õigusrikkumiste toimepanemises. Uurimisaluseks peetakse reeglina isikut, keda peetakse uurimise raames peamiseks kahtlustatavaks, kuigi prokuratuur võib esitada süüdistuse ja teebki seda ka inimeste suhtes, kelle kohta sellist määratlust ei kasutata. 

Kushneri detsembris toimunud kohtumiste ajaks oli Trump juba valimised võitnud. Üleminekuaja meeskonna kontaktid välisriikidega võivad olla tavaiseloomuga, kuid kohtumisi ja telefonivestlusi venelastega tol ajal ei avalikustatud, märgivad artikli autorid.

"Detsembri alguses kohtus Kushner New Yorkis Venemaa USA suursaadiku Sergei Kisljakiga ja saatis seejärel oma asetäitja Kisljakiga kohtuma. Ka Flynn osales detsembri alul toimunud kohtumisel ja hiljem samal kuul arutas Kisljakiga telefoni teel väidetavalt USA poolt Venemaale kehtestatud majandussanktsioone," öeldakse artiklis.

Kushner kohtus detsembris samuti "Vnežekonombanki" juhi Sergei Gorkoviga, kellele USA on kehtestanud sanktsioonid.

Donald Trump langetas ootamatu otsuse - vallandada FBI direktor James Comey
© REUTERS / Carlos Barria

"Lisaks detsembrikuistele kohtumistele uurisid FBI agendid ühe kõrge luuretöötaja sõnade kohaselt tähelepanelikult Trumpi liitlaste ja venelaste varasemaid kontakte, mis ulatuvad 2016 aasta kevadesse, sealhulgas kohtumist Washingtoni hotellis Mayflower. Kushner ja Kisljak koos Trumpi lähedase kaastöötaja ja praeguse peaprokuröri Jeff Sessionsiga osalesid 2016. aasta aprillis Mayflowers hotellis toimunud üritusel, kus Trump lubas, tol ajal alles presidendikandidaadina, oma kõnes parandada suhteid Venemaaga. Pole teada, kas Kushner ja Kisljak seal ka omavahel suhtlesid," öeldakse artiklis.

The New York Times teatas, et Kushner ei maininud täiesti salajastele materjalidele juurdepääsuloa taotlust vormistades detsembrikuist kohtumist Kisljaki ja Gorkoviga, kuigi tema advokaat märkis, et see oli lihtsalt viga ja et varsti pärast seda teatas ta FBI-le tehtud muudatustest, edastab väljaanne.

Samal teemal

Superman Valges Majas
Tagid:
võtmefiguur, uurimine, presidendivalimised, FBI, Sergei Kisljak, Michael Flynn, Jared Kushner, USA, Venemaa

Peamised teemad