17:13 28. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0977
  • RUB73.6096
Välisuudised
lühendatud link
Meedialahingud (290)
7342

Sputnik ja RT peatoimetaja Margarita Simonjan kommenteeris Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni süüdistusi nende meediakanalite aadressil

TALLINN, 30. mai — Sputnik. "See on juba moveton (pr. keelest "mauvais ton" — halb toon, ebastiil — toim.). Tõstan pokaali krimmi veini selle terviseks, et uus Prantsusmaa president ei valetaks enam RT ja Sputniku kohta. Macroni vihapurse. Odav vodevill RT-st ja Sputnikust Prantsuse presidendi esituses," kirjutas Simonjan oma Twitteri mikroblogis, vahendab RIA Novosti

Telekanali "Rossija 1" saates "60 minut" kommenteeris Simonjan täiendavalt, et Macroni loogika järgi "tuleks Venemaalt välja saata üldse kõik Lääne meediakanalid, sest absoluutselt kõik Lääne meediakanalid on absoluutselt alati (Venemaa president Vladimir) Putini vastu ning agiteerivad alati Venemaa opositsiooni poolt ja püüavad sellega vaieldamatult sekkuda meie valimistesse."

Simonjan rõhutas, et " RT pole mitte kunagi edastanud mitte ühtegi valeteadet, mingeid tõendeid selle kohta pole olemas," ja sellepärast kavatseb telekanal kõikidega, kes väidavad vastupidist, sealhulgas Macroni "lähikonnaga", kohut käia. Oma sõnade eest peab vastutama ka see, "kes kuulutas meid föderaalse levikuga teleprogrammis valelikeks propagandistideks".

Venemaa president Vladimir Putin ja Prantsusmaa uus president Emmanuel Macron
© Sputnik / Алексей Никольский

Pärast läbirääkimisi toimunud ühisel pressikonverentsil koos oma Venemaa kollegi Vladimir Putiniga teatas Macron, et RT ja Sputnik ei saanud juurdepääsu tema valimisstaabile selletõttu, et nad väidetavalt "levitasid valeinformatsiooni ja laimu".

"Kinnitades "libauudiste" sildi mistahes uudisele, millega ta nõus ei ole, loob president Macron ohtliku pretsedendi, mis ohustab sõnavabadust ja ajakirjandust tervikuna," rõhutas Simonjan.

Varem teatas Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov, et Kremlis ei olda nõus Prantsusmaa liidri Emmanuel Macroni väljaütlemistega Venemaa meedia kohta.

Macroni valimismeeskond süüdistas Sputnikut ja RT-d informatsiooni levitamises, nagu oleks Macronil arve Bahama maksuparadiisis. Sputnik nimetas neid süüdistusi võltsinguks ning Sputnik ja RT peatoimetaja Margarita Simonjan märkis, et Macroni pressiesindaja ei suutnud esitada ühtegi näidet "libauudiste" levitamise kohta Venemaa meedia poolt.

Teema:
Meedialahingud (290)
Tagid:
meedialahingud, vastus, süüdistus, Sputnik, RT, Emmanuel Macron, Margarita Simonjan, Vladimir Putin, Prantsusmaa, Venemaa

Peamised teemad