11:41 15. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Välisuudised
lühendatud link
6151

USA vabariiklasest senaatori John McCaini hinnangul on Venemaa president Vladimir Putin suurim oht üleilmsele julgeolekule, isegi suurem kui ISIS

TALLINN, 30. mai — Sputnik. McCain ütles oma ringreisil Austraaliasse ABC-le antud intervjuus, et president Donald Trump muudab ta närviliseks. Ta väljendas ka muret väidete üle, et Valge Maja nõunik Jared Kushner arutas salajase sidekanali loomist Venemaaga, vahendas ERR viitega ajalehele The Guardian.

Senati relvateenistuste komitee esimehelt McCainilt paluti hinnangut sellele, kui suurt ohtu Putin maailma julgeolekule kujutab. "Ma arvan, et ta on esmane ja kõige tähtsam oht, veel enam kui ISIS," vastas ta. 

McCain nimetas ka Venemaa välisministrit Sergei Lavrovi Vladimir Putini „propagandistiks ja kannupoisiks" ning „bandiidi ja mõrtsuka käpiknukuks", vahendas Sputnik Eesti. Venemaa presidenti süüdistas USA senaator selles, et ta „kasutas Venemaa ülitäpseid relvi õhurünnakuteks Aleppo haiglate pihta".

Oma järsult venevastaste seisukohtade poolest tuntud senaator on varemgi lubanud endale Vladimir Putini aadressil samalaadseid väljendeid. Pealegi on ta korduvalt süüdistanud Venemaad selles, et Vene lennuvägi pidavat sooritama rünnakuid tsiviiltaristute, aga mitte sõdalaste positsioonide pihta. Venemaa kaitseministeeriumi esindajad on selle informatsiooni ümber lükanud.

„Nähtavasti on McCainil oma poliitikategelastest vähe — mürki produtseeritakse palju enamaks. Peale haledustunde ei tekita McCain juba ammu enam mingeid tundeid," tsiteerib diplomaati riiklik teabeteenistus.

Föderatsiooninõukogu välisasjade komitee esimees Konstantin Kosatšov soovitas jätta McCaini sõnadele tähelepanu pööramata. „Ei ole mingit mõtet kuulata, mida nimelt McCain Venemaa ja tema poliitikute kohta ütles. Sest McCaini kommenteerida — see on minu meelest iga mõistliku inimese jaoks tühi vaev ja vaimu närimine," väitis Kossatšov RIA Novostile.

Tagid:
arvamus, oht, julgeolek, ISIS, John McCain, Vladimir Putin, USA, Venemaa

Peamised teemad