05:24 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Välisuudised
lühendatud link
3130

Saksamaal evakueeriti reedel "võimaliku terroriohu" tõttu üks suurimaid riigis korraldatavaid muusikafestivale

TALLINN, 3. juuni — Sputnik. Festivali korraldajad teavitasid internetiküljel, et politsei on soovitanud üritus katkestada, vahendad ERR.

Politsei teatas ametlikus avalduses, et nende valduses on informatsiooni, mille valguses ei saa võimalikku terrorirünnakut välistada. Ajalehe Frankfurter Allgemeine andmetel jätkub festival siiski laupäeval tavapärases korras.

Saksa võimud saadavad riigis sündinud inimesi välja, illustratiivne foto
© AP Photo / Julian Stratenschulte

Kolmepäevane festival Rock am Ring toimub Nürnbergi linna lähedal ja seda külastab igal aastal kümneid tuhandeid inimesi.

Saksa julgeolekujõud on pärast Berliini jõuluturu terrorirünnakut kõrgendatud valmisolekus. 19. detsembri õhtul sai Berliinis jõuluturul korraldatud veokirünnakus surma 12 ja viga 48 inimest.

Saksamaa on huvitatud, et võimalikult paljud rändekriisi ajal riiki saabunud 890 000 migrandist vabatahtlikult tagasi kodumaale sõidaks. Valitsus eraldas 2016. aastal tagasipöördujatele 21,5 miljonit eurot.

Saksamaa võimude teatel saadetakse lähiajal riigist välja kaks terrorismikahtlusega meest, kirjutas Sputnik Eesti märtsikuus. Juhtumi teeb Saksamaa kontekstis ajalooliseks asjaolu, et esimest korda saadetakse riigist välja inimesed, kes on Saksamaal sündinud, kuid kelle vanemad on sisserändajad.

Terrorismi tagajärjel hukkus 2015. aastal 29 376 inimest. Terrorioht on Euroopa Liidus endiselt kõrge.

Euroopa agentuur Europol teatas möödunud aasta lõpus, et ЕL-i riikides viibib praegu mitukümmend IS-i ettevalmistusega sõdalast, kes on valmis sooritama tapatalguid kõige rahvarohkemates avalikes paikades.

Europoli terrorismivastase võitluse üksus tõdeb, et peamine oht lähtub niinimetatud Islamiriigist (sama mis Daesh, EL-is, USA-s ja Venemaal keelatud), kuid ei välista ka võimalikke rünnakuid Al-Qaida ja An-Nusra poolt.

Agentuur eeldab, et EL-i riikides võib viibida mitukümmend islamisõdalast, kes on suutelised ette valmistama ja täide viima kallaletunge eurooplastele. Eriti suurt ohtu aga kujutavad endast ettearvamatud rünnakud üksiküritajate, IS-i salajaste ja fanaatiliste toetajate poolt, kes ei ole terroristidega organisatsiooniliselt kuidagi seotud.

Europol nendib, et aina enamatel juhtudel on terrorirünnakute sihtmärgid valitud ilma mingi sümboolset tähendust silmas pidamata — ja ohvriteks võivad osutuda mitte ainult politseinikud või sõjaväelased, vaid ka kõige tavalisemad reakodanikud.

Islamisõdalaste ülesanne seisneb selles, et tappa võimalikult palju inimesi sellises kohas, kus terroriakt pälvib kõige enamal määral meedia tähelepanu. Sellest vaatenurgast lähtuvalt jäävad sõdalaste jaoks muidugi eelistatumaiks sihtmärkideks EL-i kõige suuremad ja tegusamad riigid — Prantsusmaa, Saksamaa, Belgia, Holland ja Suurbritannia.

Tagid:
terrorismioht, evakueerimine, festival, Rock am Ring, politsei, Saksamaa

Peamised teemad