14:07 22. August 2017
Tallinn+ 17°C
Kuula otse
Politsei arreteeris Londoni rünnakuga seoses 12 inimest

Politsei arreteeris Londoni rünnakuga seoses 12 inimest

© AFP 2017 / Justin TALLIS
Välisuudised
lühendatud link
1030

Briti politsei teatas pühapäeva päraslõunal, et terrorirünnakuga seoses on kinni peetud 12 kahtlustatavat, kuid läbiotsimised jätkuvad

TALLINN, 4. juuni — Sputnik. Londoni kesklinnas leidis laupäeva hilisõhtul aset kaks terrorirünnakut, mille tagajärjel hukkus seitse ja sai viga vähemalt 48 inimest. Lisaks said surma ka kolm terroristi, kes tapeti politseinike poolt.

Briti peaminister Theresa May ütles Downing streetil tehtud pöördumises, et ekstremismi tolereeritakse Ühendkungingriigis liiga palju ja et olukorra lahendamiseks on vaja pidada rasked aga ka piinlikud vestlused, vahendas ERR.

May ütles, et Westminsteri, Manchesteri ja Londoni silla rünnakute vahel puudub seos, ent ründajad võisid või võivad saada eri rünnakutest innustust ja neid kopeerida.

"Me näeme uut trendi, kus terrorism tekitab terrorismi," ütles May.

May kinnitas, et vaatamata valimiskampaania peatamisele konservatiivide ja leiboristide poolt, toimuvad neljapäevaks kavandatud parlamendivalimised.

Samal teemal

Terrorirünnak Londonis
Briti parteid peatasid valimiskampaania
Välisminister mõistis hukka Londonis toimunud terrorirünnaku
Tagid:
terrorirünnak, politsei, Theresa May, London

Peamised teemad

 • Terroristi auto

  Autod on muutunud terroristide meelisrelvaks. London, Pariis, Berliin, Nice ja Barcelona – see on loetelu linnadest, kus kurjategijad suunasid auto rahva sekka. Eksperdid arutlevad, kas niinimetatud "autoterrorit" on võimalik võita.

  4
 • Barcelona, politsei sündmuse kohal

  Ripoli terrorirakukese uurijate käsutuses on ütlusi andev asjaosaline. Just tema ütlused aitasid uurimisel esimese 72 tunni jooksul edusamme teha ja välja selgitada imaam Abdelbaki es-Satti võtmeroll. Selle mehe nimi on Mohamed Houli Chemlal, teatab La Repubblica erikorrespondent Barcelonas Carlo Bonini.

  23
 • Olga Ivanova ja Edgar Savisaar esitlesid Savisaare nimekiri

  Uuringufirma Kantar Emor uuringujuhi Aivar Voogi sõnul koguks Savisaare nimekiri kohalikel valimistel Tallinnas augustikuu seisuga ligi 12 protsenti häältest.

  11