08:06 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Brüsseli terrorirünnakute aastapäev

Euroopas on lastud terrorivõrgustikel vabalt tegutseda

© REUTERS / CHARLES PLATIAU
Välisuudised
lühendatud link
1821

Kuigi viimased terrorirünnakud on tabanud Suurbritanniat, on islamiäärmuslike ideede levik probleem Euroopas tervikuna

TALLINN, 7. juuni — Sputnik. Arvestades rahvaarvu on näiteks Belgiast läinud enim inimesi sõdima terroriorganisatsiooni ridadesse.

Brüsseli terrorirünnakute aastapäeval avaldasid kaks sealset mõttekoda ühise analüüsi ja poliitikasoovituste kogumiku. Ühe mõttekoja juht Roberta Bonazzi ütles, et vaenulikule ideoloogiale ja seda levitavale võrgustikule ei tohi tegutsemisvabadust anda. Seni on seda tehtud, vahendas ERR.

"Tuleb ainult vaadata, kuidas Katarist ja Saudi-Araabiast pärit rahal lubatakse Euroopas toetada neid islamikeskuseid ja mošeesid, mille puhul on tõestatud, et tegu on radikaliseerumiskeskustega… On viimane aeg see lõpetada," rääkis Euroopa Demokraatia Fondi president Roberta Bonazzi.

Analüütikud soovitavad luua usalduslikke suhteid moslemikogukonnaga, toetada kodanikuühiskonda ja pakkuda välja alternatiivseid narratiive.

Tagid:
moslem, islam, terrorirünnak, Euroopa Demokraatia Fond, mošee, Katar, Saudi-Araabia, London, Brüssel

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  49
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  21
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  47