10:05 21. September 2017
Tallinn+ 10°C
Kuula otse
Brüsseli terrorirünnakute aastapäev

Euroopas on lastud terrorivõrgustikel vabalt tegutseda

© REUTERS / CHARLES PLATIAU
Välisuudised
lühendatud link
1221

Kuigi viimased terrorirünnakud on tabanud Suurbritanniat, on islamiäärmuslike ideede levik probleem Euroopas tervikuna

TALLINN, 7. juuni — Sputnik. Arvestades rahvaarvu on näiteks Belgiast läinud enim inimesi sõdima terroriorganisatsiooni ridadesse.

Brüsseli terrorirünnakute aastapäeval avaldasid kaks sealset mõttekoda ühise analüüsi ja poliitikasoovituste kogumiku. Ühe mõttekoja juht Roberta Bonazzi ütles, et vaenulikule ideoloogiale ja seda levitavale võrgustikule ei tohi tegutsemisvabadust anda. Seni on seda tehtud, vahendas ERR.

"Tuleb ainult vaadata, kuidas Katarist ja Saudi-Araabiast pärit rahal lubatakse Euroopas toetada neid islamikeskuseid ja mošeesid, mille puhul on tõestatud, et tegu on radikaliseerumiskeskustega… On viimane aeg see lõpetada," rääkis Euroopa Demokraatia Fondi president Roberta Bonazzi.

Analüütikud soovitavad luua usalduslikke suhteid moslemikogukonnaga, toetada kodanikuühiskonda ja pakkuda välja alternatiivseid narratiive.

Tagid:
moslem, islam, terrorirünnak, Euroopa Demokraatia Fond, mošee, Katar, Saudi-Araabia, London, Brüssel

Peamised teemad

 • Peaminister Jüri Ratas kohtus Brüsselis Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Junckeriga

  Peaminister Jüri Ratas arutas kolmapäeval Brüsselis Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Junckeriga, kuidas ta soovib edasi liikuda ambitsioonikate ideedega, mille käis välja nädala eest kõnes Euroopa Parlamendi ees.

  4
 • Sputniku videosillast osavõtjad

  Poliitikaeksperdid on veendunud, et ka pärast Venemaa sõjaväelaste väljaviimist Valgevene territooriumilt jätkavad lääne poliitikud neid ühisõppusi teravalt kritiseerima

  21
 • Rein Müllerson

  Rahvusvahelise meediaklubi Formaat A3 kutsel Krimmi külastanud Tallinna Õigusinstituudi direktor, õigusteaduste doktor professor Rein Müllerson rääkis oma visioonist tänase maailma poliitilise olukorra suhtes.

  46