09:30 06. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Välisuudised
lühendatud link
3120

Iraani pealinna kiirabi viimaste andmete kohaselt Teheranis Iraani parlamendi ja mausoleumi terrorirünnahus hukkunute arv kasvanud 30 inimeseni

TALLINN, 7. juuni — Sputnik. Tundmatud avasid tule Iraani parlamendile, samaaegselt rünnati imaam Khomeini mausoleumi Teherani lõunaservas. On hukkunuid ja haavatuid. Vastutuse rünnaku eest on võtnud endale terrorirühmitus Islamiriik.

Sputniku raadiosaates avaldas Venemaa Teaduste Akadeemia Lähis- ja Kesk-Ida instituudi vanempeadur Irina Fjodorova arvamust, et kahekordne terroriakt Teheranis oli väga põhjalikult ette valmistatud.

„Terrorirünnakud toimuvad Iraanis küllaltki sageli, kuid nendes provintsides, mis piirnevad Pakistaniga. Aga Teheran — see on hoopis teine asi. See on Iraani pealinn ja tuleb öelda, et turvalisuse üle valvatakse seal väga rangelt. Kui sellised rünnakud said aset leida, tähendab see, et need olid väga hästi ette valmistatud," ütles Irina Fjodorova.

Tema sõnul oli terrorirünnakute korraldamine Iraani pealinnas ISIS-e katseks näidata, et sellel rühmitusel on jäänud veel piisavalt jõudu.

„Et vastutuse võttis enda peale ISIS, kõneleb sellest, et Iraan võitleb väga tõhusalt Islamiriiki kuuluvate grupeeringutega Süüria territooriumil. Iraani poliitika efektiivsus selles suunas kutsubki just esile nende terroristlike rühmituste rahulolematuse. Loomulikult tahavad nad näidata oma jõudu ning et nad on veel olemas vaatamata sellele, et nende mõjukus langeb ja osutub piiratuks," leiab Irina Fjodorova.

Tagid:
terrorirünnak, hukkunud, ekspert, mausoleum, Sputnik, ISIS, parlament, Irina Fjodorova, Teheran, Iraan

Peamised teemad