05:21 17. Juuli 2019
Kuula otse
 • USD1.1223
 • RUB70.3975
Iraani parlament Teheranis

ISIS tahab näidata, et tal on veel jõudu

© Sputnik / Владимир Федоренко
Välisuudised
lühendatud link
2720

Iraani pealinna kiirabi viimaste andmete kohaselt Teheranis Iraani parlamendi ja mausoleumi terrorirünnahus hukkunute arv kasvanud 30 inimeseni

TALLINN, 7. juuni — Sputnik. Tundmatud avasid tule Iraani parlamendile, samaaegselt rünnati imaam Khomeini mausoleumi Teherani lõunaservas. On hukkunuid ja haavatuid. Vastutuse rünnaku eest on võtnud endale terrorirühmitus Islamiriik.

Sputniku raadiosaates avaldas Venemaa Teaduste Akadeemia Lähis- ja Kesk-Ida instituudi vanempeadur Irina Fjodorova arvamust, et kahekordne terroriakt Teheranis oli väga põhjalikult ette valmistatud.

„Terrorirünnakud toimuvad Iraanis küllaltki sageli, kuid nendes provintsides, mis piirnevad Pakistaniga. Aga Teheran — see on hoopis teine asi. See on Iraani pealinn ja tuleb öelda, et turvalisuse üle valvatakse seal väga rangelt. Kui sellised rünnakud said aset leida, tähendab see, et need olid väga hästi ette valmistatud," ütles Irina Fjodorova.

Tema sõnul oli terrorirünnakute korraldamine Iraani pealinnas ISIS-e katseks näidata, et sellel rühmitusel on jäänud veel piisavalt jõudu.

„Et vastutuse võttis enda peale ISIS, kõneleb sellest, et Iraan võitleb väga tõhusalt Islamiriiki kuuluvate grupeeringutega Süüria territooriumil. Iraani poliitika efektiivsus selles suunas kutsubki just esile nende terroristlike rühmituste rahulolematuse. Loomulikult tahavad nad näidata oma jõudu ning et nad on veel olemas vaatamata sellele, et nende mõjukus langeb ja osutub piiratuks," leiab Irina Fjodorova.

Tagid:
terrorirünnak, hukkunud, ekspert, mausoleum, Sputnik, ISIS, parlament, Irina Fjodorova, Teheran, Iraan

Peamised teemad

 • Türgi ja S-400: tõrksa taltsutamine ei õnnestunud

  Venemaa seniitraketikompleksi S-400 jõudmine Türgisse sõjaväelise riigipöördekatse kolmanda aastapäeva eel – võimuhaaramiskatse toimus 16. juulil 2016 – ei ole mitte sümboolne kokkusattumus, vaid Ankara otsene ja karm vastus Washingtoni survele ja välise juhtimise katsetele, selgitab sõjaline vaatleja Aleksandr Hrolenko.

  27
 • Kreenholmi tehaste hooned Narvas

  Baltnews meenutab kahe kunagise Eesti suurettevõtte – Tallinna Masinaehitustehase ja Kreenholmi Manufaktuuri saatust.

  37
 • Aleksander Nosovits

  Venemaa majandusteadlane ja politoloog Aleksandr Nossovitš rääkis Sputnik Eestile, miks Balti riikide poliitikud ei täida oma lubadustest lahkuda Euroopa Nõukogu Parlamentaarsest Assambleest.

  31