15:28 19. Jaanuar 2018
Tallinn-1°C
Kuula otse
Esmaspäeval hakkas lagunema Soomet 2015. aastast juhtinud valitsuskoalitsioon

Soome valitsuskoalitsioon hakkas lagunema

CC0 / MAKY_OREL
Välisuudised
lühendatud link
1310

Esmaspäeval hakkas lagunema Soomet 2015. aastast juhtinud valitsuskoalitsioon, tõenäoliselt alustatakse uue valitsuskoalitsiooni moodustamist

TALLINN, 12. juuni — Sputnik. Keskerakonna juht Juha Sipilä ja Koonderakonna esimees Petteri Orpo nentisid, et Jussi Halla-aho juhitud Põlissoomlastega ühises valitsuses jätkata ei saa. Tõenäoliselt alustatakse uue valitsuskoalitsiooni moodustamist, kuid välistatud pole ka ennetähtaegsed valimised, vahendab ERR.

Laupäeval toimunud kongressil valiti Põlissoomlaste esimeheks Euroopa Liidu ja immigratsiooni vastu teravalt sõnu võtnud europarlamendi saadik Jussi Halla-aho. Aseesimeesteks said sarnaste seisukohtadega tähelepanu pälvinud ja erakonna radikaalsemasse tiiba kuuluvad Laura Huhtasaari, Teuvo Hakkarainen ja Juho Eerola.

Laupäeval oli Tallinnas suur Soome päev, õhtul toimus Vabaduse väljakul Soome 100 kontsert. Tasuta kolmetunnisel kontserdil astusid üles tuntud Soome ja Eesti muusikud, kontserdi avasõnad ütlesid kell 18 Eesti ja Soome presidendid Kersti Kaljulaid ja Sauli Niinistö.

Soome president kiitis intervjuus Eestis puhtust ja rulaväljakuid, vahendas uudisteportaal Eestinen. Eesti president Kersti Kaljulaid kiitis omakorda soomlaste arutelukultuuri, kus olulised asjad arutatakse põhjalikult läbi.

Lisaks presidentidele osalesid kontserdil ka Soome ja Eesti peaministrid Juha Sipilä ja Jüri Ratas, kes suure juubelikontserdi oma tervitustega lõpetasid.

Tagid:
lagunemine, Põlissoomlased, koalitsioon, valitsus, Jussi Halla-aho, Juha Sipilä, Soome

Peamised teemad