12:11 28. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Välisuudised
lühendatud link
7253

Laupäeva õhtul õnnitles Ukraina president Petro Porošenko kaasmaalasi Kiievis viisavabaduse jõustumise puhul Euroopa Liiduga toimunud pidulikult üritusel

TALLINN, 13. juuni — Sputnik. Oma kõnes tsiteeris poliitik Lermontovi luuletust "Head aega, kasimata Vene": „Head aega, kasimata Vene, täis orjasid ja härrasid. Ja teie, kõrgid sinimundrid, ja sina, rahvas, teeniv neid!" samuti Aleksandr Puškini luuletust „Tsaadajevile": „Sa usu, veel õnnetäht kord tõuseb hele, kord unest virgub Venemaa ja vägivalla rusudele ka meie nimed kirjutab", vahendas RIA Novosti.

Porošenkol ei maksaks suuri nimesid, sealhulgas Euroopat „sureva gladiaatoriga" võrrelnud poeet Mihhail Lermontovi tsiteerida, leiab Venemaa Föderatsiooninõukogu (Venemaa parlamendi ülemkoda — toim.) kaitse- ja julgeolekukomitee esimene aseesimees Franz Klintsevitš.

„Lermontovi loomingust võib leida ka teistsuguseid ridu. Näiteks võrdleb ta ühes oma viimastest luuletustest Euroopat, kuhu Porošenko niiväga kipub, sureva gladiaatoriga," ütles Klintsevitš RIA Novostile.

Tema arvates kukkus Porošenko jumalagajätt Venemaaga Lermontovi ja Puškini luuleridu kasutades „kummaline" välja.

„Tsiteerides Lermontovi, kes võrdles Euroopat sureva gladiaatoriga, ei kavatse ma hoopiski väita, et 1836. aastal nägi ta praeguseid Euroopa kataklüsme ette. Lihtsalt härra Porošenkol ei maksaks suuri nimesid asjata suhu võtta," ütles Klintsevitš.

Tagid:
tsiteerimine, kummaline, viisavabadus, EL, Mihhail Lermontov, Franz Klintsevitš, Aleksandr Puškin, Petro Porošenko, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad