05:19 16. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
Neljaosaline film Intervjuu Putiniga jõuab ekraanidele 12. - 15. juunil

Mõtleb nagu maletaja ja armastrab naisi

© Sputnik / Alexei Druzhinin
Välisuudised
lühendatud link
129100

Ameerika režissöör Oliver Stone kirjeldas Venemaa presidendist valmiva dokumetaalfilmi võtete vaheajal oma muljeid kohtumistest Vladimir Putiniga

TALLINN, 14. juuni — Sputnik. Stone´i dokumentaalfilmi „Intervjuu Putiniga", mida režissöör on vändanud kaks astat, näidatakse alates esmaspäevast telekanalil Showtime. Neljaosaline film jõuab tervikuna ekraanidele 12. — 15. juunil. Katkendeid Oliver Stone´i uuest filmist on juba näidatud kanalil Showtime YouTube´is.

Filmilooja intervjuu on avaldatud ajalehe The New York Post veebilehel. „Ta juhib ise autot ja mõtleb nagu maletaja," märkis režissöör, kes saatis presidenti ühel tema autosõitudest.

Putin ja Stone ajasid juttu ka riigipea kodus ja töökabinetis. Režissööri sõnul on president tagasihoidlik, tark ja suurepärases füüsilises vormis. „Ma ei ole temaga jõudu katsunud, kuid ta on suurepärases vormis. „Usun, et mina jääksin jänni," ütles Stone.

Arutledes selle üle, miks Venemaa riigipea oli nõus vestlema, oletas Stone: „Ta oli intervjuuga nõus, sest tahab olla ära kuulatud." Filmimees seletas, et ta püüdis esitada Putinile ootamatuid küsimusi. Paljud neist ei ole presidendi tööga otseselt seotud. Näiteks tundis režissöör huvi, kas tema vestluskaaslane magab hästi.

Venemaa president Vladimir Putin ja NBC News ajakirjanik Megyn Kelly
© Sputnik / Alexei Druzhinin

„Ta ütles mulle, et magab väga hästi. Tema asemel oleksin mina hullusti närveerinud. Nähtavasti aitab teda judo," arvab Stone. Putin tegeleb judoga üheteistkümnendast eluaastast peale ning tal on ka must vöö karates.

Režissöörile avaldas sügavat muljet see, et Рutiniga kohtumiste ajal ei näinud ta vähimatki teesklust ega uhkeldamist ei Venemaa presidendi käitumises ega selles, mis teda ümbritseb.

„Putinil on suurepärane suvila. Jahti ja hiiglaslikke eravaldusi ma ei näinud," lisas filmimees.

Oliver Stone´i sõnul armastab Vladimir Putin naisi: „Ta läks lausa särama, kui lähedusse ilmus minu naine."

Rääkides väljavaadetest luua Venemaa presidendist mängufilm, nentis Stone, et tal on mitu kandidaati peategelase rolli.

„Esimene, kes pähe tuleb, on Jeremy Renner, ta on Putiniga välimuselt sarnane. Kuid Putin on väga tark, aga ma ei tea, kui arukas on Renner. (Leonardo — toim. märkus) Di Caprio võiks Putiniga sarnaneda, tema võiks ka Leninit mängida," lausus Stone.

Mitte ükski USA president ei ole kunagi töötanud nii, nagu Putin

Stone´ile on sügavat muljet avaldanud see, kuidas Vladimir Putin oma riigi huvide eest seisab. Sellest kõneles filmimees intervjuus ajalehele The New York Times.

„Ta on tõeline Venemaa poeg. Mis puutub minu tunnetesse, siis olen vaimustatud tema distsiplineeritusest, suutlikkusest teha oma tööd 16 aastat järjest, tema vastupidavusest, sellest, kuidas ta töötab. Niipalju kui mina tean, ei ole ükski USA president niiviisi töötanud," väitis režissöör.

Stone´i hinnangul on Venemaa president oma tööle pühendumises võrreldav Jimmy Carteriga, kes juhtis USA-d aastail 1977-1981.

Putin ootab Stone´i filmi venemaist esilinastust

Venemaa president ei ole ameerika filmirežissööri filmi „Intervjuu Putiniga" veel näinud, vaid ootab ära selle dokumentaalfilmi esilinastuse Venemaal, teatas Vene Föderatsiooni presidendi pressisekretär Dmitri Peskov.

Stone´i filmi esimest seeriat, mis koosnes vestlustest Venemaa riigipeaga, näitas esmaspäeval ameeriklaste kaabeltelevisoonikanal Showtime.

Oliver Stone´i neljaseerialine film „Intervjuu Putiniga" linastub teleekraanidel 12. — 15. juunini. Pervõi Kanal on varem kinnitanud, et on omandanud ettevõttelt Showtime selle filmi näitamisõiguse, Venemaal saab seda näha 19. — 22. juunini.

Ameerika režissöör Oliver Stone on tuntud teravatel poliitilistel teemadel loodud filmide poolest. Tema teoste kangelasteks on olnud USA presidendid Richard Nixon, John Kennedy ja George Bush noorem.

Tagid:
režissöör, film, dokumentaalfilm, Intervjuu Putiniga, Olever Stone, Vladimir Putin, USA, Venemaa

Peamised teemad

 • Eesti ja Venemaa välisministeerium pidasid poliitilisi konsultatsioone, illustreeriv

  Eesti-Vene kahepoolsete suhete osas nõustusid pooled, et mitmes valdkonnas on koostöö hea, näiteks kultuuri, piiriülese koostöö, piiriveekogude kaitse ja säästliku kasutamise alal ning inimestevaheliste kontaktide edendamisel.

  34
 • BBC produtsent: NATO-s teatakse Süüria keemiarünnaku lavastusest, illustreeriv foto

  Võltslavastus Douma haiglas osutus piisavaks, et Süüriale löök anda. Huvitav, kas läänemaailma liidrid vähemasti suveräänsele riigile kallaletungi pärast vabandust paluvad? Ehkki vabandamisest üksi on siin ilmselt vähe...

  22
 • Venemaa on USA tulevase presidendi juba valinud, illustreeriv foto

  Ameerikas algas sisuliselt juba 2020. aasta presidendivalimiste kampaania. Vähemalt Demokraatlikus parteis, kus presidendikandidaadi kohale on oodata uskumatut rebimist. Tänapäeval ei toimu Ameerika Ühendriikides ühtki kampaaniat ilma "Venemaa sekkumiseta". Nii ka seekord.

  27