19:52 16. Veebruar 2019
Kuula otse
  • USD1.1260
  • RUB75.0816
Международные военные учения Summer Shield XIV в Латвии

Sõda lahti? Ei, vaid NATO õppused

Sputnik
Välisuudised
lühendatud link
13461

Lätlane pahandas tema kodu juures toimunud NATO õppuste üle: lahingumasinate kolonn sõitis läbi Läti eramaavalduse selleks luba küsimata ja maaomanikku isegi hoiatamata

TALLINN, 14. juuni — Sputnik. „Kallid inimesed, mida te ütleksite, kui ilma igasuguse ettehoiatuseta sõidaks teie maavaldusest läbi lahingumasinate kolonn? Ja takkapihta algaks mõne aja pärast tulistamine? Sõda lahti? Ei, vaid NATO õppused! Vaat siis mida tähendab raske esmaspäev! Kas tõesti ei pea neid küsimusi maaomanikuga kooskõlastama?" kirjutab Kridstap Ozolinši oma pahases postituses Facebookis.

Oma postitusele lisas ta videoklipi, kus on jäädvustatud alliansi sõjatehika liikumine.

Möödunud kuul toimus Eestis samasugune vahejuhtum NATO õppuste Kevadtorm ajal. Siis oli Eesti elanik, kelle koduõuele kogunesid sõjaväelased, sunnitud avama jahirelvast tule. Keegi kannatada ei saanud, kuid algatati kriminaalasi.

Mai lõpul algasid Lätis sõjaväeõppused Saablilöök (Saber Strike), mis tõotavad kujuneda kõige ulatuslikumaiks viimase 25 aasta vältel. Õppuste käigus harjutavad Läti, USA, Kanada, Suurbritannia, Itaalia, Leedu, Norra, Poola ja Slovakkia väeüksused taktikaliste operatsioonide kavandamist ja juhtimist.

Nendesamade õppuste raames katsetatakse ka liitlasvägede vastuvõtmist ja nende eelpositsioneerimist, Leedu ja Poola piiril aga hakkavad NATO jõud õppima õhurünnakute korraldamist ja jõgede ületamist.

Tagid:
eramaavaldus, lahingumasinad, õppused, Saber Strike, NATO, Läti

Peamised teemad