00:27 27. Mai 2018
Tallinn+ 21°C
Kuula otse
 • USD1.1675
 • RUB72.4935
USA president Donald Trump vihjas uurimise alla sattumisele

USA president on endast väljas

© REUTERS / CARLOS BARRIA
Välisuudised
lühendatud link
4320

USA president Donald Trump vihjas reedel asjaolule, et tema suhtes on alustatud juurdlust, allikate teatel on riigipea uurimise pärast üha enam endast väljas

TALLINN, 17. juuni — Sputnik. "Mind uurib FBI direktori vallandamise eest mees, kes käskis mul FBI direktori vallandada. Nõiajaht," säutsus Trump reedel, vahendab ERR.

Tegemist näib olevat esimese avaliku kinnitusega, et Trump on uurimise all seoses väidetava õigusemõistmise takistamisega.

Trumpi sõnad olid suunatud asejustiitsministrile Rod Rosensteinile, kes kirjutas presidendile Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) endise direktori James Comey vallandamise aluseks saanud memo.

USA president langetas ootamatu otsuse — vallandada FBI direktor James Comey, vahendas Sputnik Eesti maikuus. 

Donald Trump langetas ootamatu otsuse - vallandada FBI direktor James Comey
© REUTERS / Carlos Barria

Comey juhtis Trumpi kaastöötajate vastaseid juurdlusi nende väidetavate "Venemaa sidemete" kohta, mida nii Valge maja, kui ka Kreml eitasid. Seejuures Trumpile 2016. aasta presidendivalimistel kaotanud Hillary Clinton süüdistas Comey't ka enda valimiskaotuses.

Comey määras 2013. aastal ametisse toonane president Barack Obama 10-ks aastaks, mille lõpuni too ka töötada kavatses.

Trump teatas juuni algul, et nimetab Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) järgmiseks peadirektoriks endise abijustiitsministri Christopher A. Wray.

Trump ütles oma Twitteri-postituses Wray kohta, et tegu on "laitmatu taustaga mehega".

Wray oli astatel 2003-2005 ehk George W. Bushi ametiajal justiitsministeeriumis kriminaalvaldkonna eest vastutavaks abiministriks. Ta on töötanud USA õigussüsteemis ka muudel ametikohtadel ning praegu töötab ta advokaadibüroos King and Spalding.

Samas advokaadibüroos on töötanud ka Gilbert Kaplan, kelle Trump nimetas kõrgele ametikohale kaubandusministeeriumis, ning Bobby Burchfield, kes on Trumpi äritegevust koondava fondi eetikanõunikuks.

Tagid:
juurdlus, nõjajaht, uurimine, FBI, James Comey, Donald Trump, USA, Venemaa

Peamised teemad

 • Anton Tšehhov ja tema abikaasa Olga Knipper

  Tšehhovi tegelastel pole piisavalt kirge, meelekindlust ega leegitsevaid tundeid. Kuid tema proosast tekkivaid judinaid ei tohiks segi ajada autori enese kannatustega.

  18
 • Briti fännid

  Ukraina võimude suhtes valitsev lugupidamatus annab tunnistust ainult Ukraina ametivõimude absoluutsest suutmatusest, nad ei ole autoriteediks isegi suhteliselt väikesele ja väga spetsiifilisele noorterühmale.

  51
 • Tallinna vanalinna päevad

  Tänavuste vanalinnapäevade avaetendus algab 30. mail kell 19 Raekoja platsil kaskadööride retkega ratta seljas Pühavaimu tornist Raekoja torni ja sajandit kolmveerand tunniga läbi keriva lavastusega.

  12