09:42 24. September 2017
Tallinn+ 9°C
Kuula otse
Soome endine president mängib tänaval kerjust, illustratiivne foto

Soome endine president mängib tänaval kerjust

© Sputnik / Валерий Мельников
Välisuudised
lühendatud link
2620

Soome endine president Tarja Halonen mängib Päästearmee uues reklaamikampaanias tänaval kerjust

TALLINN, 21. juuni — Sputnik. President tahab juhtida tähelepanu, milliseks oleks tema elu võinud kujuneda, vahendab uudisteportaal Eestinen viitega ajalehele Iltalehti. Halonen poseerib must-valgel fotol väga muserdatuna. Ta istub trepi peal ja tema kõrval on kaks suurt kotti.

Päästearmee eesmärk on juhtida tähelepanu asjaolule, et igaühe õnn võib elus muutuda. Kampaania käigus kogutud rahaga soovitakse abistada raskustesse sattunud lastega peresid, üksikvanemaid, üksi jäänud vanainimesi ning tõrjutuse ohus noori.

Päästearmee info kohaselt tahab Halonen selle pildiga rõhutada, milliseks tema enda elu oleks võinud halbade asjaolude kokkulangemisel kujuneda. Halonen on ise üks kampaania toetajatest.

Тарья Халонен
© AFP 2017 / PETRAS MALUKAS
Tarja Kaarina Halonen oli Soome esimene naispresident

Tarja Kaarina Halonen on Soome poliitik, Soome president 1. märtsist 2000 1. märtsini 2012. Ta oli Soome esimene naispresident.

Tarja Halonen on hariduselt jurist. Ta astus 1971. aastal Soome Sotsiaaldemokraatlikku Parteisse. Aastatel 1977-1996 oli ta Helsingi linnanõukogu saadik, 1979-2000 Soome parlamendi liige. Aastatel 1987-1990 oli ta teine minister sotsiaal- ja tervishoiuministeeriumis, 1989-1991 Põhjamaade koostöö minister, 1990-1991 justiitsminister ning 1995-2000 välisminister.

Tema välisministriks oleku ajal astus Soome Euroopa Liitu ja 1999. aasta teisel poolel oli Soome esimest korda Euroopa Liidu eesistujariik. (Allikas: Vikipeedia).

Tagid:
kerjus, reklaamikampaania, Päästearmee, Tarja Halonen, Soome

Peamised teemad

 • Politsei tõhustab inimeste ja sõidukite kontrolli

  Seoses EL eesistumise digitaalvaldkonna tippkohtumisega kontrollib politsei esmaspäevast reedeni tavapärasest rohkem inimesi, sõidukeid ja nende dokumente

  6
 • Tallinn tähistab Eesti rahvusvähemuste päeva

  Eesti rahvusvähemuste päev ehk Eesti rahvuste päev on 24. septembril tähistatav tähtpäev, mis meenutab Eesti Rahvuste Foorumi esmakordset kogunemist 1988. aastal

  15
 • Illustreeriv foto

  Juba aasta otsa üritavad ametnikud ja poliitikud jälile saada ühes Rootsis Älvrosis asuvas kollases majas toimuvale. Selles majas magab sõjaväenaridel 35 Ukrainast ja Valgevenest pärit hooajatöölist.

  28