03:27 20. Jaanuar 2018
Tallinn-2°C
Kuula otse
Strasbourgis toimus Helmut Kohli mälestustseremoonia

Strasbourgis toimus Helmut Kohli mälestustseremoonia

© REUTERS / ARND WIEGMANN
Välisuudised
lühendatud link
910

Praegused ja endised maailma liidrid jätsid laupäeval Prantsusmaal Strasbourg´is hüvasti 16. juunil 87 aasta vanuselt surnud endise Saksa kantsleri Helmut Kohliga

TALLINN, 1. juuli — Sputnik. Mälestustseremoonial pidas parlamendi nimel mälestuskõne Antonio Tajani, Euroopa Komisjoni nimel Jean-Claude Juncker ja Euroopa Ülemkogu eesistujana Donald Tusk, vahendas ERR.

Tseremoonial osales teiste riigijuhtide seas ka peaminister Jüri Ratas.

"Helmut Kohl oli Suur Eurooplane ja Eesti riigi lähedane sõber. Tema panus Saksamaa taasühendamisel ja Euroopa Liidu loomisel on hindamatu. Meie kõigi kohus on Helmut Kohli tööd ja visiooni ühtsest Euroopast edasi kanda," lausus peaminister Ratas.

​Today we bid farewell to Helmut Kohl, the architect of the united Europe. He will always be remembered in Russia as a friend pic.twitter.com/xvVLk6kQij

Saksa kantsler Angela Merkel ütles järelehüüdes endisele valitsusjuhile Helmut Kohlile, et tema ja veel miljonid inimesed võlgnevad ekskantslerile tänu Saksa Demokraatliku Vabariigi diktatuurist vabanemise eest, vahendas Sputnik Eesti 17. juunil.

"Kohl muutis otsustavalt minu elu," ütles Merkel järelehüüdes. Mina ja "veel miljonid inimesed said võimaluse jätta selja taha elu Saksa DV diktatuuri all ja alustada vaba elu", sõnas ta.

Helmut Josef Michael Kohl (3. aprill 1930 Ludwigshafen — 16. juuni 2017 Ludwigshafen) oli Lääne-Saksamaa ja Saksamaa poliitik. Ta oli liidukantsler 1982-1998 ja Kristlik-Demokraatliku Liidu juht 1973-1998.

Helmut Kohli valitsusajal ühinesid Lääne- ja Ida-Saksamaa. Kohl näitas end osava poliitikuna, suutes võita nii erakorralised valimised, tagada Nõukogude Liidu toetus Saksamaa ühendamisele kui ka säilitada oma partei juhtroll ühinenud Saksamaal.

Samal teemal

Peaminister Ratas osaleb Helmut Kohli mälestustseremoonial
Merkel: Kohl muutis otsustavalt minu elu
Tagid:
taasühendamine, mälestustseremoonia, Helmut Kohl, Jean-Claude Juncker, Jüri Ratas, Donald Tusk, Strasbourg, Saksamaa

Peamised teemad