10:19 28. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Välisuudised
lühendatud link
3310

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker vabandas Euroopa Parlamendi esimehe Antonio Tajani ees selle eest, et nimetas teisipäevasel plenaaristungil Europa Parlamenti naeruväärseks

TALLINN, 4. juuli — Sputnik. Sellest teatas teatas Euroopa Parlamendi ametlik esindaja Jaume Duch, vahendab RIA Novosti. Juncker kritiseeris plenaaristungil Euroopa Parlamenti, mille saadikute enamus ei tulnud kuulama EL-i endise eesistuja – Malta peaministri esinemist.

Peaminister Ratas arutas komisjoni president Junckeriga eesistumise tööplaane
© Фото : Annika Haas

Ta teatas, et Euroopa Parlamendi 751 saadikust ainult 30 kohalolek Malta peaministri esinemise ajal annab tunnistust sellest, et Europa Parlament on naeruväärne, kuna Saksamaa ja Prantsusmaa riigijuhtide etteaste oleks tekitanud eurosaadikutes palju suuremat huvi.

Seepeale tuletas Tajani Junckerile meelde, et Europa Komisjoni tegutsemine allub Euroopa Parlamendile, aga mitte vastupidi, ja seetõttu on Junckeri kriitika kohatu. Kui Juncker oma süüdistuste rõhutamist jätkas, palus Euroopa Parlamendi esimees tal teistsuguseid väljendeid kasutada.

"Kohtumisel esimees Tajaniga avaldas Juncker kahetsust seoses oma sõnadega, mida ta täna hommikul väitluste ajal kasutas. Vahejuhtum on ammendatud," kirjutas Duch Twitteris.

Malta – Euroopa Liidu kõige väiksem riik – oli Euroopa Liidu Nõukogu eesistujaks 2017. aasta jaanuarist juulini. Praegusel hetkel on EL-i eesistujaks Eesti.

Euroopa Komisjoni president ütles ühisel pressikonverentsil Eesti peaministriga Tallinnas, et Euroopa Liidu Nõukogu eesistumine on Eesti juhtimisel heades kätes.

"Teie meeskond on valmis, olme näinud suuri jõupingutusi, mida olete teinud viimaste kuude jooksul. Oleme heades kätes," lausus Juncker.

Junckeri sõnul on ajalugu näidanud, et just väikesed liikmesriigid suudavad eesistumise perioodi edukalt läbi viia. Ta kiitis ka Eesti motot — ühtsus tasakaalu kaudu — leides, et see võtab hästi kokku eesseisvad ülesanded.

Tagid:
eesistujariik, vabandamine, näeruvääristamine, Euroopa Parlament, Euroopa Komisjon, Jaume Duch, Antonio Tajani, Jean-Claude Juncker, Malta

Peamised teemad