20:14 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Välisuudised
lühendatud link
Euroopa rändekriis (101)
5710

Pariisi politsei viis linna põhjaosast Porte de la Chapelle'ist minema 2500 migranti, kes olid eelmise aasta novembris rajatud abikeskuse ümbruses illegaalselt elanud

TALLINN, 7. juuli — Sputnik. Inimesed toimetati 60 bussiga Pariisi teistesse piirkondadesse ning paigutati peamiselt koolivõimlatesse, mis suvevaheaja tõttu seisid tühjana, vahendas ERR.

Ametnikud hindasid esialgu evakueeritavate arvu 1600 inimesele, kuid Pariisi prefektuuri kõrge ametnik François Ravier ütles, et tegelikult oli inimesi vähemalt 2500.

"Kogemused näitavad, et inimesi on alati rohkem, kui esialgu tundub," ütles ta.

Pariisist on saanud migrantide koondumiskoht pärast seda, kui Prantsuse võimud sulgesid oktoobris kurikuulsa "džungli" Calais' lähedal, mis oli soodsaks stardipaigaks teel Suurbritanniasse.

Prantsuse Calais' sisserändajate laagri elanikud toimetatakse minema, mille järel laager lammutatakse, teatasid Prantsusmaa võimuesindajad juba sügisel, vahendas Sputnik Eesti.

Calais' sisserändajate laagri elanikud ei ole nõus "Džunglist" lahkuma >>

Laager rajati 2015. aasta aprillis ning kõrghetkel elas selles 10 000 Suurbritanniasse pääseda lootvat inimest. Nüüdseks on laagrielanike arv langenud 6400-le.

Migrandid on pärit peamiselt Afganistanist, Sudaanist ja Eritreast.

Prantslased peavad migrante kuritegevuse oluliseks allikaks.
© Sputnik / Александра Масальцева

Paljude jaoks on Calais' laagri näol tegemist sümboliga Euroopa valitsuste suutmatusest rändekriisiga toime tulla.

Sputnik.Arvamused küsitluse andmetel leiab valdav osa prantslastest (64%), et Aafrikast ja Lähis-Idast pärit migrandid on kuritegevuse oluliseks allikaks, vahendas Sputnnik Eesti möödunud aasta kevadel.

Tervikuna näitasid Prantsusmaa elanikud suurt informeeritust migrante poolt toime pandud kuritegudest, vaid 8% küsitletutest ei osanud vastata. Seda, et migrantide viibimine riigis kuritegevuse kasvu ei mõjuta, usub ainult 28% küsitletud prantslastest.

Prantslased peavad migrante kuritegevuse allikaks >>

Teema:
Euroopa rändekriis (101)
Tagid:
illegaalselt, laager, migrandid, Calais', Porte de la Chapelle, politsei, Pariis, Prantsusmaa

Peamised teemad