18:28 27. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Välisuudised
lühendatud link
Minskis toimub OSCE PA suveistung (6)
32 0 0

ОSСЕ Parlamentaarsel Assambleel osalejad võtsid vastu deklaratsiooni, mis kätkeb endas Venemaa-vastaseid otsuseid, Riigiduuma saadik nimetas toimuvat "parteikoosolekuks Põhja-Korea kolhoosis"

TALLINN, 10. juuli — Sputnik. Minskis lõppes eile OSCE Parlamentaarse Assamblee iga-aastane istungjärk. Tulemuseks oli deklaratsioon, mis sisaldab eesmajoones Ukraina delegatsiooni resolutsiooni pealkirjaga "Ukraina suveräänsuse ja territoriaalse terviklikkuse taastamine".

Venemaa Riigiduuma aseesimees Pjotr Tolstoi
© Sputnik / Александр Натрускин

Istungjärgul osalenud Riigiduuma saadik Gennadi Oništšenko nimetas toimuvat Sputniku raadiole antud intervjuus "parteikoosolekuks Põhja-Korea kolhoosis".

Valgevene ei toetanud Venemaat >>

Selle autorid kutsuvad Venemaad üles Krimmi taasühendamise otsust tühistama ja "okupatsioonijõud" poolsaarelt välja viima. Intervjuus Sputniku raadiole rääkis OSCE Parlamentaarse Assamblee töös osalenud Riigiduuma saadik Gennadi Oništšenko sellest, kuidas hääletamine toimus.

"Ma jälgisin muigega head näidet "põhjakorealikust" demokraatiast keset Euroopat. Võeti vastu Ukraina resolutsioon, mis ei tugine mitte millelegi. Ei jagatud vähimaidki analüütilisi materjale, mitte mingisugused komisjonid pole seal käinud. Sellest, et tegemist on "põhjakorealiku demokraatiaga", annab tunnistust see, et instungi juhataja mingisugusest komisjonist ei vaevunud isegi pead tõstma, et hääled korralikult kokku lugeda, vaid teatas sedamaid, et otsus on vastu võetud. Nii et see oli säärane pesueht parteikoosolek kuskil Põhja-Korea kolhoosis teemal "Kas me toetame partei poliitikat"", rääkis Riigiduuma saadik.

Kelle oma on Krimm >>

Krimm
© Sputnik / Владимир Трефилов

Deklaratsiooni vastuvõtmise poolt hääletas 91 ОSСЕ PA liiget, vastu oli 15 ja 3 jäid erapooletuks. Venemaa delegatsioon hääletas vastu. Gennadi Oništšenko leiab, et venevastase resolutsiooni vastuvõtmine OSCE PA istungil oli ootusärane: "Selle resolutsiooni vastuvõtmine oli ette märatud. OSCE on organisatsioon, mis töötab "põhjakoerealiku demokraatia" põhimõtete järgi."

Krimm sai Venemaa piirkonnaks pärast sealset 2014. aasta märtsis toimunud rahvahääletust, kus 96,77% Krimmi Vabariigi valijaskonnast ja 95,6% Sevastoopoli elanikest hääletas Vene Föderatsiooni koosseisu kuulumise poolt. Krimmi võimud korraldasid referendumi pärast 2014. aasta veebruaris Ukraina toimunud riigipööret.

Venemaa juhtkond on korduvalt väitnud, et Krimmi elanikud hääletasid täiesti demokraatlikul teel, täies vastavuses rahvusvahelise õiguse ja ÜRO hartaga Venemaaga taasühinemise poolt. Venemaa presidendi Vladimir Putini sõnul on Krimmi küsimus "lõplikult lukku löödud".

Minskis avatakse OSCE PA suveistung >>

Teema:
Minskis toimub OSCE PA suveistung (6)
Tagid:
saadik, venevastane, deklaratsioon, okupatsioon, Riigiduuma, Gennadi Oništšenko, Minsk, Valgevene, Ukraina, Krimm, Venemaa

Peamised teemad