03:12 20. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0800
  • RUB68.6245
Välisuudised
lühendatud link
4001

Valgevene president Aleksandr Lukašenka nimetas vene keelt rahvuslikuks aardeks, millest Valgevene iialgi ei loobu

TALLINN, 12. juuli — Sputnik. "Enamgi veel, me võitleme tema (vene keele – toim.) eest," lausus Lukašenka Minskis ülemaailmsel vene ajakirjanduse kongressil esinedes, kirjutab RIA Novosti.

Tema sõnul on vene keelesse oma panuse andnud mitte üksnes venelased, vaid ka teised rahvad, sealhulgas valgevenelased.

"Sellesse keelde on kätketud oma kombestik, iseloom, sallivus, sealhulgas ka valgevenelaste oma. Vene keel, mida kõnelevad venelased, valgevenelased, ukrainlased – see on põiming paljude rahvaste hingelaadist. Vene keel ei ole meile võõras, see on meie rahvuslik aare… See on meile kallis… kui läheb kaduma keel, siis läheb meie jaoks kaduma ajalugu, tänapäev ja tulevik," selgitas Valgevene president.

Maaeluminister vastas arupärimisele kakskeelsuse kohta >>

Ta meenutas, et vene keelel on Valgevenes rahvahääletuse teel vastu võetud üldrahvaliku otsuse kohaselt kõrvuti valgevene keelega riigikeele staatus. "Te saabusite riiki, kus loetakse, austatakse, kõneldakse ja mõeldakse vene keeles," lisas Lukašenka.

Sõidutee Tallinnas
© Sputnik / Вадим Анцупов

Tema sõnul on viimasel ajal tehtud riigis paljugi selleks, et tõsta valgevene keele taset, mis eristab valgevenelasi teistest rahvustest. "See ei tohiks teid murelikuks muuta," rõhutas Lukašenka.

President nentis ühtlasi, et mõningane osa riigi elanikkonnast suhtub vene keele teemasse ülitundlikult. Ta juhtis tähelepanu sellele, et samas ei suhtu need inimesed samamoodi koolides inglise ja teiste võõrkeelte õppimisse ja õpetamisse.

Kindla peale minek: vene küsimus >>

Samal teemal

Põlluaasa pahandab maaeluministeeriumi kakskeelsus
Simonjan: hoopis meie peaksime kartma, et Eesti tirib meid tagasi Nõukogude Liidu õudustesse
Milleks "rohelistele barettidele" vene keel
Tagid:
rahvuslik, aare, vene keel, Aleksandr Lukašenka, Valgevene

Peamised teemad