07:18 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Välisuudised
lühendatud link
5921

Kiievi võimud püüavad takistada ukrainlaste turismireise Krimmi kuurortitesse, teatas rahvusvahelise piirkonnakomitee esimees Zaur Smirnov

TALLINN, 18. juuli — Sputnik. "Kiiev on võtnud käsile katse korraldada poolsaarele uus blokaad, sedakorda siis turismi alal. Meie allikad Ukraina piirivalveteenistusest teatasid, et on saanud Kiievi juhtkonnalt korralduse luua turismile kunstlikke tõkendeid," ütles Smirnov RIA Novostile.

Euroopa ja Ukraina poliitikute delegatsioon saabus Krimmi kolmepäevasele visiidile
© Sputnik / Константин Чалабов

Krimm paneb lootusi palverännakute buumile >>

Tema arvates on sellised meetmed "dikteeritud hirmust" selle ees, et ukrainlased näevad tegelikku olukorda Krimmis, kus Kiievi propaganda poolt väidetavate tankide ja repressioonide asemel valitseb tänavail rahvustevaheline üksmeel ja käsil on ulatuslikud taristuprojektid.

"Meil on hea meel näha ukrainlastest turiste Krimmis, kus kõigile puhkajatele on loodud mugavad tingimused ja tagatud turvalisus. Aga Kiievi katse oma kodanike siiasõitu takistada meid ei hirmuta, kuna Krimm ei sõltu ukraina turistist," rõhutas Smirnov.

Ukraina poliitiku Krimmi-sõit võib osutuda enesetapuks >>

Krimm
© Sputnik / Владимир Сергеев

Eile teatas Krimmi FSB piirivalveamet, et ukrainlased seisavad kilomeetripikkustes järjekordades, oosates tundide kaupa piiripunktides võimalust Krimmi puhkama sõita,

Nii ulatus Venemaa piirivalvurite andmete kohaselt laupäeval "Ukraina-poolsete takistuste tõttu" ooteaeg järjekorras enne Tšongari piiripuhkti läbimist keskeltläbi 13 tunnini.

Eelnevalt on vabariigi sanatooriumi- ja puhkekompleksi ning turismimajanduse parlamendikomisjoni esimees Aleksei Tšernjak teatanud, et käesoleval aastal külastavad Krimmi sajad tuhanded Ukraina turistid.

Krimmi eestlased saadavad tervitusi kaugele kodumaale >>

Tagid:
turismiblokaad, turism, Zaur Smirnov, Ukraina, Krimm

Peamised teemad