07:43 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Välisuudised
lühendatud link
8220

Ukraina Ülemraada saadik Nadežda Savtšenko teatas, et isehakanud Donetski Rahvavabariigi juhi Aleksandr Zahhartšenko avaldus Väike-Vene riigi loomisest kujutab endast "appihüüet"

TALLINN, 19. juuli — Sputnik. Ukraina Ülemraada saadik Nadežda Savtšenko, kes eelnevalt on Donbassis kahe vene ajakirjaniku tapmises süüdistatuna Vene Föderatsioonis kohtulikult süüdi mõistetud ja kellele Venemaa presidendi määrusega armu anti, teatas, et isehakanud Donetski Rahvavabariigi juhi Aleksandr Zahhartšenko avaldus Väike-Vene riigi loomisest kujutab endast "appihüüet". 

Donetski liider teatas Väike-Vene riigi loomise kavatsusest >>

"Eks see niinimetatud Donetski Rahvavabariigi avaldus oli meeleheitlik appihüüd, mis tahes sõnu me selle kohta ka ei kasutaks. Me saame väga hästi aru, et sinna on jäänud inimesed ei ole nõus ka Venemaale alluma vaatamata sellele, et nad kõik seisavad võrdselt, relv käes, Venemaa huvide eest Ukraina vastu, hoolimata sellest, et seal on inimesi, kes meid tapavad ja meie tapame neid," tsiteerib Savtšenkot Ukraina telekanali NewsOne veebileht.

Eelnevalt oli isehakanud Donetski Rahvavabariigi juht Aleksandr Zahhartšenko teinud ettepaneku luua kuni kolmeaastane üleminekuperiood uue Väike-Vene riigi rajamiseks Ukraina õigusjärglasena – koos mitteühinenud staatusega, kuid kursiga sidemete taastamisele Vene Föderatsiooniga ja liiduliseks ühinemiseks Venemaa ning Valgevenega. Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov nimetas Donetski RV juhi avaldust Väike-Vene riigi loomiseks Aleksandr Zahhartšenko "isiklikuks initsiatiiviks" ning teatas Venemaa ustavusest Minski lepetele

Minski kokkulepete täitmine >>

Luganski Rahvavabariigi juhtkonnast teatati, et seda projekti ei ole Luganski RV-ga arutatud. Donetski Rahvavabariigi parlamendi spiiker Deniss Pušulin täpsustas, et Väike-Vene riigi loomine on kõigest idee, mida ei tõlgendata üheselt, sealhulgas ka mitte Donetski Rahvavabariigis endas, ja tingimata tuleb uurida ühiskonna suhtumist sellesse.

Venemaa Föderatsiooni volitatud esindaja Minski lepete Donbassi kontaktrühmas Boriss Grõzlov märkis, et Väike-Vene loomise algatus ei sobi kokku Minski protsessiga ega ole kohaldatav tegeliku poliitika vahendina, vaid on vastus Kiievi provokatsioonilistele avaldustele.

Samal teemal

Ukraina alustab Krimmi turismiblokaadi
Porošenko loodab Eestilt panustamist Ukraina lähenemisse EL-iga
Ukraina blokeerib sotsiaalvõrgustiku
Lääne meedia avastas enda jaoks Ukraina natside revanšismi
Eestist tulnud NATO instruktorid treenivad Ukraina diversante
Valeri Melnikovi "Ukraina mustad päevad"
Tagid:
mõte, uus, avaldus, riik, Väikevene, Nadežda Savtšenko, Aleksandr Zahhartšenko, Luganski RV, Donetski RV, Valgevene, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad