10:19 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Välisuudised
lühendatud link
94430

Kuivõrd maasikasaak tänavu hilineb, välismaalaste viisad lõppevad ja õpilased lähevad kooli, siis ei pruugi jätkuda Soomes maasikate korjajaid

TALLINN, 21. juuli — Sputnik. Näiteks Kagu-Soomes ollakse juba hirmul, et maasikad jäävad põllule, kuna maasikaid korjama tulnud välismaalaste viisad hakkavad lõppema. Kesk-Soomes nii suurt probleemi ei ole, sest seal on hangitud välismaalastele viisad kolmeks kuuks kuni septembri lõpuni, vahendab uudisteportaal Eestinen viitega Yle-le.

Soomes ei leita 4000 euro eest kuus ehitusele töötajaid >>

Soomes korjavad marju tavaliselt kooliõpilased, aga koolide tegevus algab augusti algul. Maasikaaeg kestab aga tänavu kauem ning lisaks valmivad veel vaarikad. Seetõttu võib käesoleval aastal korjajatest puudus tulla.

Balti jaama turul peeti maasikafestivali, illustratiivne foto
© Sputnik / Виталий Аньков

Samal ajal avab korjajate puudus võimalusi neile, kes tööd otsivad. 

Maasikakorjamise tööpakkumiste kohta leiab infot Soome töötukassast. Samuti leiab infot Duunitori veebist.

Balti jaama turul peeti maasikafestivali >>

Tallinnas Balti jaama turul peeti juuli alguses maasikafestivali, ehkki Eesti maasika kõrghooaeg polnud tänavu veel käes, vahendas Sputnik Eesti.

Mitmed maasikakasvatajad ja müüjad kinnitasid maasikafestivalil, et kehvade ja vihmaste ilmade tõttu on Eestis sel aastal maasikaid vähem kui eelmisel aastal.

"Sel aastal on ilmad ikkagi nii kehvad olnud, et kevad oli külm ja praegu oli vihmaperiood ja ka jahe on maasika jaoks. Ööd on täitsa jahedad ja maasikaid ei tule nii palju peale," tõdes maasikakasvataja Heldur Hüdsi maasikafestivalil.

Eesti arst saab Soomes kuus kätte ligi 8000 eurot >>

Samal teemal

Esimesi Eesti maasikaid on müüki oodata juuni alguses
Tagid:
maasikakorjajad, maasikas, Soome

Peamised teemad