15:06 06. Detsember 2019
Kuula otse
  • USD1.1094
  • RUB70.7798
Venemaa ja Hiina õppused algasid 21. juulil

Hiina sõjaekspert: ühisõppused Venemaaga pole suunatud kellegi vastu

© Ruptly
Välisuudised
lühendatud link
Õppused (114)
2821

Hiina ja Venemaa ühised sõjalised õppused toimuvad Läänemerel 21.-28. juulini ning pole suunatud mitte kellegi vastu, märkis Hiina sõjaekspert Li Jie väljaandele Global Times

TALLINN, 21. juuli — Sputnik. Õppusel osaleb kokku 10 sõjalaeva ning rohkem kui 10 lennukit ja kopterit. Õppuse eesmärk on parandada merepääste võimekust ning tugevdada koostööd kahe riigi vahel, vahendas uudisteportaal Eestinen.

Hiina sõjalaevad võtavad osa Venemaa õppusest Läänemerel >>

Õppusel osaleb kokku kolm Hiina sõjalaeva. Hiina laevagruppi kuuluvad 052D-tüüpi hävitaja Changsha, fregatt Yungcheng ja abilaev Luoma Järv. Changsha on Hiina üks moodsamaid sõjalaevu.

Illustratiivne foto
© Sputnik / Алексей Никольский

Hiina on avatud ühisõppusteks kõigi teiste riikidega. Käesolev õppus on Hiina jaoks kodust kõige kaugem, mis seni ette võetud.

Hiina on tihendanud suhteid Läänemere-äärsete riikidega kasutades nn pehmet jõudu ehk käesoleval juhul kaubandust. Näiteks Soomes loodetakse, et Norra poolt Kirkenesi (Kirkkoniemi) rajatav sadam teeb Soomest Hiina kaubavedude transiitmaa.

Läti omakorda soovib, et Hiina kaup hakkaks liikuma Riia ja Ventspilsi kaudu. Leedu jälle teeb plaane, et ehk saab Klaipedast peamine sadam Hiina poolt Valgevenesse rajatavale suurele tööstuspargile.

Teema:
Õppused (114)
Tagid:
sõjaekspert, ühisõppused, õppused, Li Jie, Läänemeri, Hiina, Venemaa

Peamised teemad