06:58 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Välisuudised
lühendatud link
2720

Varssavis ja teistes Poola linnades jätkusid laupäeval meeleavaldused kohtureformi seaduse vastu, mis annaks võimuparteile võimaluse allutada kohtusüsteem oma poliitilise kontrolli alla

TALLINN, 23. juuli — Sputnik. Mõned inimesed kogunesid ka partei Seadus ja Õiglus liidri Jarosław Kaczyński kodu juurde, süüdistades teda diktaatoriks olemises.

Poola demokraatiaikoon ja ekspresident Lech Wałęsa esines meeleavaldajatele Gdanskis, kutsudes noori poolakaid võitlema võimu lahususe eest, mida tema ametiühinguliikumine Solidaarsus aitas saavutada rohkem kui veerand sajandit tagasi, vahendab ERR.

Tuhanded valitsusvastased kogunesid Varssavis, Krakowis ja teistes linnades, kutsudes president Andrzej Dudat lükkama tagasi seadus, mis annaks võimuparteile kontrolli ülemkohtu ja kohtunikkonna üle.

Euroopa Liit ja paljud rahvusvahelised õiguseksperdid ütlevad, et muudatused tähistavad dramaatilist pööret riigis, mida on seatud eeskujuks demokraatliku ülemineku vallas, ning Poola liikumist autoritaarsuse suunas.

Dudal on 21 päeva aega seaduse allkirjastamiseks.

Tagid:
seadus, rahutused, partei, kohtunik, Andrzej Duda, EL, Varssavi, Poola

Peamised teemad